Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas vykdo konstitucinę kontrolę, kuri turi užtikrinti konstitucinį teisingumą ir negali peržengti konstitucinių įgaliojimų ribų. Tačiau vien tik iš Konstitucijos normų sunku spręsti apie konstitucinių įgaliojimų ribas. Konstitucinis Teismas interpretuodamas Konstitucijos normas formuoja savo jurisdikcijos ribas. Tai jis daro siekdamas užtikrinti svarbiausių Konstitucijoje įtvirtintų vertybių išsaugojimą. Nuo to kaip Konstitucinis Teismas interpretuos jam Konstitucijoje numatytus įgaliojimus priklausys konstitucinis teisingumas ir Konstitucijos viršenybės principo laikymasis. Taigi Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribų klausimas yra svarbu ne tiek paties Teismo darbo organizavimui, kiek visoms institucijoms, pareigūnams ar piliečiams, kurie su teisės aktų kūrimu ar taikymu susiduria kiekvieną dieną.
1. Nustatyti kokie įgaliojimai yra nustatyti Konstitucijoje ir ją įgyvendinančiuose įstatymuose.
3. Patikrinti ar toks Konstitucijos nuostatų interpretavimas nepažeidžia Konstitucijoje numatyto teisinio reguliavimo.
Pagrindiniai šaltiniai bus teisės aktai ir Konstitucinio Teismo nutarimai, todėl kad juose geriausiai atsispindi Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribos ir jų problemos, taip pat bus pasitelkta V. Sinkevičiaus, V. A. Vaičaičio ir kitų teisininkų darbus. Šaltinių pasirinkimas nebuvo didelis, nes šia tema, o ypač kai kuriomis jos dalimis literatūros nėra daug, be to galima pastebėti, kad dauguma autorių laikosi panašios nuomonės ir daugumą dalykų vertina panašiai, todėl darbe nebus skirtingų autorių nuomonių palyginimo.
Lietuvos teisės aktų sistemoje negalioja joks įstatymas ar kitas teisės aktas priešingas Konstitucijai1. Pagrindinis Konstitucinio Teismo uždavinys yra užtikrinti Konstitucijos viršenybę įstatymų ir kitų teisės aktų atžvilgiu. Jo statusas yra nustatytas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, smulkiau jis yra detalizuojamas Konstitucinio Teismo įstatyme. Konstitucijoje numatytų Konstitucinio teismo įgaliojimų sąrašas yra baigtinis, tačiau Konstitucinis Teismas nemažai nuveikė plėsdamas savo jurisdikcijos ribas neišeinant už konstitucinio reguliavimo ribų, užpildant tam tikras teisinio reguliavimo spragas. Visų pirma reikėtų atskleisti, koks reguliavimas yra numatytas Konstitucijoje ir Konstitucinio Teismo įstatyme.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 105 straipsnyje nustatyta, kad Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti...
Šį darbą sudaro 6409 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!