Teisinga, atvira ir darni pilietinė visuomenė neįsivaizduojama be teisės viršenybės. Tokią teisę geriausiai išreiškia konstitucija- svarbiausias šalies teisės aktas, kuriame įtvirtinti principai ir normos laiduoja pagrindines žmogaus teises, riboja valdžios galias.
Šio darbo tikslas yra apžvelgti Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo veiklą, teismo kompetenciją vykdant konstitucingumo kontrolę, aptarti subjektus, turinčius teisę inicijuoti konstitucinę kontrolę, konstitucinės kontrolės objektus. Šiame darbe taip pat trumpai bus paliečiamas Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei ir Europos Sąjungos teisės santykis konstitucinės kontrolės aspektu.
Pagrindiniai šios temos aspektai atskleidžiami analizuojant Lietuvos Respublikos norminę literatūrą bei specialiąja literatūrą, o taip pat iš dalies lyginant atskirus konstitucinės kontrolės ypatumus Lietuvoje ir kitose valstybėse.
Siekiant gerai atlikti šią užduotį darbe naudojama visapusiška teorinė ir palyginamoji medžiaga: Lietuvos Respublikos Konstitucija, LR įstatymai, LR Konstitucinio teismo nutarimai, tarptautinių konferencijų medžiagos taip pat teisininkų straipsniai ir knygos.
Ši tema aktuali tuo, kad Lietuvos valstybei tapus Europos Sąjungos nare, taip pat ir kitų tarptautinių organizacijų, tarptautinių sutarčių pasirašymas verčia derintis prie jų dėl daugelio priežasčių: kad padidinti nauda valstybei, užkardymas bandymams neteisėtai pasinaudoti naujai suteiktomis ir netobulai dar įstatymų apsaugotoms galimybėmis, tarptautinėse sutartyse pasirašytų įsipareigojimų vykdymas. Kadangi dabartiniame laikotarpyje visi šie įvykiai labai aiškiai matosi, todėl temos aktualumas yra pagrįstas, o svarstymai apie ateitį- aktualūs.
Perėjimas prie demokratijos, naujų konstitucijų priėmimas, teisinė reforma neatskiriama nuo konstitucinės justicijos įtvirtinimo. Neretai konstituciniai teismai tampa šios reformos koreguotojais, jų sprendimais taisomos padarytos klaidos. Konstitucinės justicijos institutas veikia sudėtingomis sąlygomis: demokratijos tradicijų dar nėra, menka teisinė ir politinė kultūra. Tad įtvirtinti konstitucines vertybes tenka įveikiant įvairaus pobūdžio pasipriešinimą.2 Tautos referendumo 1992 m. spalio 25 d. priimtoje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje pirmą kartą Lietuvos teisės istorijoje buvo įtvirtintas ir konstitucinės justicijos institutas, kurio paskirtis- laiduoti Konstitucijos viršenybę, užtikrinti, kad įstatymai ir poįstatyminiai aktai atitiktų Konstituciją.3 Ši funkcija Lietuvoje patikėta Konstituciniam teismui.
Pažymėtina, kad skiriami iš esmės du konstitucinės kontrolės modeliai- amerikietiškasis ir europietiškasis. Visuotinai pripažįstama, kad konstitucinė kontrolės...
Šį darbą sudaro 5403 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!