Kompiuteriniai tinklai yra vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių kiekvienos įmonės darbo našumą. Jų pagalba mes galime pasiekti patį paprasčiausią ir trumpiausią kelią organizacijoms keičiantis duomenimis Asmeninis kompiuteris - puikus darbo įrankis, tačiau paprastai vartotojui reikia parengtą dokumentą ar kitą informaciją perduoti kitiems vartotojams. Neturint specialių priemonių, tai galima padaryti išspausdinus dokumentą ar parengtą informaciją įrašius į diskelį ir taip perkėlus į kitą kompiuterį. Žinoma, tai dažniausiai būna nepatogu ir neoperatyvu. Todėl jau seniai buvo ieškoma priemonių kompiuteriams sujungti.
Paprasčiausias būdas kompiuteriams sujungti - kabeliu sujungti dviejų kompiuterių nuosekliuosius arba lygiagrečiuosius prievadus. Tuomet šiuo kabeliu bus galima persiųsti duomenis iš vieno kompiuterio į kitą (be abejo, tam reikės ir specialios programos).
Atskirų kompiuterių poras jungiančių kabelių ar ryšio linijų nepakanka, nes vartotojams reikalingos tokios ryšio linijų sistemos, kurios pagal vartotojų pageidavimus galėtų juos sujungti su bet kuriais kitais sistemos vartotojais. Todėl kalbame jau apie ryšio tinklą arba kompiuterių tinklą.
• palydovinio ryšio pagalba .
Kompiuterių tinklai yra be galo populiarūs, nes leidžia taupyti brangų laiką, sukuria naujas galimybes. Sujungti kompiuteriai gali realaus laiko režime bendrai naudoti įvairius programinės ir techninės įrangos išteklius, vadinamus tinklo resursus. Tai gali būti, duomenys, programos, spausdintuvai, faksimiliniai aparatai, modemai, atminties įtaisai ir t.t. Gerai organizuota tinklo sąveika įgalina sumažinti lėšų sąnaudas laiku gauti duomenis, bendradarbiauti ir efektyviai planuoti savo darbo laiką.
1. KOMPIUTERINIŲ TINKLŲ VYSTYMASIS
Iki kompiuterių tinklų atsiradimo informacija buvo keičiamasi įvairių laikmenų pagalba. Pavyzdžiui, duomenys būdavo įrašomi į diskelius, pastarieji nešami kitam vartotojui, kuris įkeldavo įrašytus duomenis į savo kompiuterį. Vadinasi, neturint tinklo, yra tik vienas kelias- persėsti prie to kompiuterio, prie kurio prijungtas reikalingas periferinis įtaisas arba kiekvienam vartotojui nusipirkti visą įvedimo ir išvedimo įrangos komplektą. Mažoje raštinėje tinka vadinamas pseudo tinklas, kurį galima pavaizduoti taip:
Spausdintuvas ----komutatorius ---- vartotojai.
Tokiame tinkle periferiniai įrenginiai su darbo stotimis sujungiami elektroninių arba mechaninių komutatorių pagalba. Norint išspausdinti paruoštą dokumentą, resursai tokiame “tinkle” paprasčiausiai...
Šį darbą sudaro 3760 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!