Europos Sąjyngos teisės kursinis darbas
Mes esame tikrai laisvi, kai išsaugome sugebėjimą svarstyti savarankiškai, kai būtinybė nepriverčia mus ginti svetimų nuomonių.
1992 m. spalio 25 d. referendumu priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija1 įtvirtino Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir tautos suvereniteto bei konstitucingumo principus, išreikšdama juos imperatyvia forma „/.../ valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“ (K 2 str.), „/.../ negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių“ (K 3 str. 1 d.), „/.../ suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai /.../“ (K 4 str.). Kaip ir Lietuvai, taip ir kiekvienai valstybei, stojančiai į Europos Sąjungą2, neišvengiamai kyla konstituciniai tokio stojimo klausimai ut supra konstitucinių straipsnių apimtimi. Šie klausimai buvo sprendžiami įvairiai, tai yra darant kompleksiškas konstitucijos pataisas, kaip įvyko Austrijoje, ar įtvirtinant tam tikrus bendrus būtiniausius pagrindinius principus, kaip Lenkijoje3, ar kitais politiškai įmanomais būdais4. 2004 m. gegužės 1 d. tapusi Europos Sąjungos valstybe nare, Lietuvos Respublika turėjo prisiimti visus iš ES steigiamųjų sutarčių kylančius įsipareigojimus ir pripažinti Europos Sąjungos teisės tiesioginį veikimą bei viršenybę nacionalinės teisės atžvilgiu, kartu sutikti, kad dalis jos suverenių galių (kompetencijos) bus perleista Europos Sąjungos institucijoms. Kadangi šie ES principai liečia pamatinius Lietuvos konstitucinės sistemos principus, neišvengiamai buvo inicijuotos Konstitucijos keitimo ir papildymo procedūros. Dar iki stojimo į ES dienos kai kurios LR Konstitucijos nuostatos – 47 straipsnis dėl teisės įgyti žemės nuosavybę ir 119 straipsnis dėl teisės dalyvauti vietos rinkimuose – jau buvo suderintos su ES acquis reikalavimais padarant šių straipsnių pakeitimus Konstitucijoje, tačiau kaip sprendžiantis problemas, kurios susijusios su perleidimu dalies valstybės kompetencijos Europos Sąjungos institucijoms, Europos Sąjungos teisės tiesioginiu taikymu nacionalinėje teisėje bei jos viršenybė, aktualus Lietuvos Respublikos Konstitucijos papildymo Konstituciniu aktu „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ ir Lietuvos Respublikos konstitucijos 150 straipsnio papildymo įstatymas5. Pagrindinis šio konstitucinio įstatymo tikslas buvo sudaryti tinkamą pagrindą vykdyti Lietuvos Respublikos prisiimtus įsipareigojimus Europos Sąjungai. Atsižvelgiant į Europos Sąjungoje susiformavusius konstitucinius principus...
Šį darbą sudaro 7889 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!