Referatai

Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas)

9.4   (3 atsiliepimai)
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 1 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 2 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 3 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 4 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 5 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 6 puslapis
Komerciniai vekseliai, bankinis akceptas, akredityvų finansavimas, komercinio kredito pakeitimas bankiniu (forfeitingas) 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vekselis atsirado XII a. kaip tarptautinis prekybos ir atsiskaitymų dokumentas, o nuo XIX a. daugelyje valstybių tapo pagrindiniu komercinio kredito dokumentu. Juos imta naudoti ir tarptautiniams atsiskaitymams už užsienio prekybos operacijas.
Lietuvos Respublikos vekselių įstatyme, priimtame 1992 m. birželio 30 d., vekselis apibrėžiamas kaip “vertybinis popierius – dokumentas, kuriuo išrašantis jį asmuo besąlygiškai įsipareigoja (pasižada) tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą sumą vekselyje nurodytam asmeniui pats arba tai padaryti paveda kitam”.
1930 m. Ženevoje 25 valstybės pasirašė konvenciją dėl įsakomųjų ir paprastųjų vekselių. 1992 m. liepos 30 d. Lietuvos Respublika atnaujino savo prisijungimą prie Ženevos konvencijos.
• nurodymas, kam ir kieno įsakymu turi būti sumokėta;
• vekselio išrašymo vieta ir data;
• vekselio davėjo parašas.
Vekselius galima išrašyti tik nustatytos formos blankuose rašalu ar tušinuku. Vekselių blankai paprastai apmokestinami (Lietuvoje 0,25 %).
Pagal įforminimą vekseliai būna :
• Paprastieji (solo);
• Įsakomieji (trata).
Paprastieji (solo) vekseliai yra tokie, kuriuos išrašo skolininkas, besąlygiškai įsipareigodamas mokėti. Paprastai jame būna vienas skolininko parašas.
Įsakomieji (trata) vekseliai yra tokie, kai vekselio davėjas įpareigoja kitą asmenį, kad šis vekselio sumą sumokėtų jame nurodytam asmeniui.
Pagal įsakomąjį vekselį veikia trys asmenys:
• Vekselio davėjas (trasantas);
• Mokėtojas (trasatas);
• Pirmasis vekselio savininkas (remitentas).
Kadangi įsakomąjį vekselį išrašo kreditorius, būtina, jog skolą pripažintų ir patvirtintų skolininkas – mokėtojas. Sutikimas mokėti vadinamas akceptu. Akceptas įrašomas vekselyje. Jis išreiškiamas žodžiu “akceptuotas” ar kitu analogišku žodžiu ir pasirašomas mokėtojo. Vien mokėtojo parašas vekselio pirmojoje pusėje laikomas akceptu.
Paprastajam vekseliui taikomos įsakomųjų vekselių nuostatos: dėl mokėjimo terminų, apmokėjimo, indosavimo ir kt.
Mokėjimo pagal vekselį terminai:
• Vekselyje nurodoma konkreti data;
• Per tam tikrą laiką nuo vekselio išrašymo datos;
• Pateikus (tokį vekselį būtina pateikti ne vėliau kaip per vienerius metus);
• Per tam tikrą laiką nuo pateikimo.
Mokėjimo vieta.
Pagal Ženevos konvenciją vekselis gali būti apmokėtas trasato gyvenamojoje vietovėje ar trasanto gyvenamojoje vietovėje. Jei vekselyje nurodyta kita mokėjimo vieta, toks vekselis vadinamas domiciliniu.
Indosamentas (vekselio perdavimas).
Kiekvienas vekselis gali būti perduotas indosamentu, net jei jame nėra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1443 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1443 ž.)
Darbo duomenys
  • Vertybinių popierių referatas
  • 7 psl., (1443 ž.)
  • Word failas 56 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt