Referatai

Kokios interesų grupės kontroliuoja aukštojo mokslo reformos patekimą į darbotvarkę?

9.0   (2 atsiliepimai)
Ištrauka

Aukštojo mokslo reformoje susiduria ne viena interesų grupė. Jų konfliktas patekęs į viešąjį diskusą ši reforma iškelia labai daug klausimų į viešąją erdvę. Taip pat ir politikos darbotvarkės sudarymo bei kontroliavimo procesus.
Šiame darbe norėčiau apžvelgti kokios teorijos apibrėžia darbotvarkės klausimo kontrolės ekspansiją. Taip pat apžvelgti aukštojo mokslo reformos suinteresuotų grupių pozicijomis. Klausimas yra labai svarbus ir opus dabartinėje jaunimo visuomenėje. Niekas nėra ramus dėl savo ateities, ir dėl mokumo.
Šiame skyriuje norėčiau supažindinti su pagrindinėmis viešosios politikos klausimų panetikimo į darbotvarkę kontrolės teorijas. Kad klausimas būtų nagrinėjamas, jis turi tenkinti interesų grupių ar visuomenės poreikius.
„Joks režimas, neįveikiantis šios problemos, negali išlikti(...) Visos politinio organizavimo formos yra šališkos, į paviršių leidžiančios iškilti tik tam tikriems konfliktams, o kitus slopinančios... Vienos problemos organizavimo būdu įtraukiamos į politiką, kitos iš jos pašalinamos(...) niekas negali sugriauti politikos prasmės labiau, negu mėginimas visas problemas traktuoti taip, tarsi jos būtų laisvos ir lygios. Problemų nelygybė supaprastina politikos interpretaciją. Politika tampa prasminga nustačius savus prioritetus.“(Schattenschneider, 1960: 71-73)“3
Pagal šį modelį, politika yra problemų įtraukimo ir išėmimo ir viešosios politikos veikla, tai šaltinių mobilizavimas konfliktui suvaldyti. Esant konflikto galimybei pasireiškia galia, tai yra pamatinės politinės galios pasireiškimas, kai aukščiausioji galia apibrėžiama kaip galia pasirinkti alternatyvas.
Schattenschneiderio modelis, tai tas modelis pagal kurį konfliktą nugalėją siekia patį konfliktą sutramdyti bei jį riboti. Konflikto pralaimėtojai siekia nugalėtojo paramos.4
Cobbas ir Elderis: konflikto ekspansija
Cobbą ir Elderį domina ribotas politinio dalyvavimo klausimas ir jo analizė. Šis klausimas yra pagrindas darbotvarkės formavimo atspindys socialinės sistemos kaip visumos santykis kartu su sprendimų priėmimo procesu. Juos labiausiai domino konflikto ekspansijos būdai. Jie išreikšdavo kelių interesų grupių konfliktą dėl susijusių išteklių, procedūrų ar socialinės padėties pasiskirstymo. Cobbas ir Elderis teigia, kad, politinės problemos gali iškilti keliais būdais:
• „Konstruojant nepatenkintųjų grupę, turinčią pretenzijų dėl išteklių ar padėčių paskirstymo neteisingumo ar šališkumo;
• Konstruojant problemą asmeninės ar grupinės naudos ir pranašumo įgijimo sumetimais;
•...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2952 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Turinys2
 • Įvadas3
 • Teorijos nagrinėjančios darbotvarkėje esančio klausimo kontrolę4
 • Schattenschneiderio modelis4
 • Cobbas ir Elderis: konflikto ekspansija5
 • Interesų grupės ir jų įtaka viešosios politikos formavimui9
 • Aukštojo mokslo reforma10
 • Pozicija pagal Cobbo ir Elderio konflikto ekspansija10
 • Interesų grupių pozicijos11
 • Išvados14
 • Naudota literatūra.15

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (2952 ž.)
Darbo duomenys
 • Politikų analizės referatas
 • 15 psl., (2952 ž.)
 • Word failas 149 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Interesų grupės ir lobizmas LT

Interesų grupės ir lobizmas LT Politikos analizė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt