Rašiniai

Kodėl pasauliui reikia išmokti pakantumo? (2)

10   (2 atsiliepimai)
Kodėl pasauliui reikia išmokti pakantumo? (2) 1 puslapis
Kodėl pasauliui reikia išmokti pakantumo? (2) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Konfliktai yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Jų būna daug, ir jie yra įvairūs. Dauguma mūsų susikirtimų kyla dėl skirtingo požiūrio į kitus, savęs nepažinimo ar neprognozuojamų situacijų. Tačiau konfliktų būtų galima išvengti, jeigu asmenys išmoktų pakantumo. Manau, kad žmogus turi elgtis su kitu taip, kaip nori, kad su juo pačiu būtų elgiamasi.
Pirma, pakantumas auga su patirtimi, jo mokomasi. Suvokiant situaciją svarbu gebėti suprasti kito asmens jausmus, nors iš pradžių tai ir atrodo neįmanoma užduotis. Būdamas tolerantiškas ir norėdamas atleisti žmogus pradeda įvykį matyti plačiau, bando įsijausti į kito vaidmenį ir suprasti to žmogaus motyvus. Panašią situaciją galima pamatyti Jono Biliūno, XIX a. pabaigos – XX a. pradžios literatūros klasiko, lyrinėje psichologinėje novelėje „Lazda“. Šiame apsakyme pasakotojas primena apie savo tėvą, kuris apgyvendina buvusį prievaizdą seklyčioje, nors nuo šio žmogaus baudžiavos laikais tėvas taip nukentėjęs, kad net tris savaites negalėjo iš lovos pasikelti. Po dviejų metų išvažiuodamas prievaizdas tėvui palieka lazdą, kuria buvo jį primušęs. Tėvas atlaidžiai paima šią lazdą, o į vaikų priekaištus atsako liūdna šypsena ir paaiškinimu, kad šis žmogus nuo kazokų taip pat yra nukentėjęs ir tris mėnesius kraujuose išgulėjęs. Tai parodo, koks dvasingas turi būti žmogus, kad atleistų savo skriaudėjui. Taigi, galime teigti, kad gebėjimas greit užmiršti skriaudą, geru atsakyti į blogį, dovanoti priešams yra pakantaus žmogaus bruožai.
Antra, garbingas žmogus dažnai nėra savanaudis. Jis atsižvelgia į aplinkinių norus, vyraujančią situaciją, tačiau yra tokių individų, kurie nepripažįsta, kad kiekvienas žmogus yra lygiavertis ir įvairiais būdais bando parodyti savo viršenybę. Apie tokį veikėją, kuris nebuvo tolerantiškas ir kantrus rašė Vincas Krėvė, XX amžiaus pradžios prozininkas ir dramaturgas, lietuvių literatūros klasikas, istorinėje tragedijoje „Skirgaila“. Kūrinio veiksmas vyksta viduramžių Lietuvoje (XV-XVI a.). Skirgaila, kaip valdovas, ištikimai tarnauja savo kraštui. Norėdamas išsaugoti Lietuvos žemių vientisumą,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 575 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (575 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (575 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kodėl pasauliui reikia išmokti pakantumo?

Kodėl pasauliui reikia išmokti pakantumo? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kodėl pasauliui būtina daugiau pakantumo? (2)

Kodėl pasauliui būtina daugiau pakantumo? (2) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kodėl pasauliui reikia maištininkų? (2)

Kodėl pasauliui reikia maištininkų? (2) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kodėl pasauliui būtina daugiau pakantumo?

Kodėl pasauliui būtina daugiau pakantumo? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.