Kita

Kas yra sociologija?

9.2   (3 atsiliepimai)
Kas yra sociologija? 1 puslapis
Kas yra sociologija? 2 puslapis
Kas yra sociologija? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sociologija — tai mokslas nagrinėjantis socialinių sistemų sąveiką visuomenėje. Sociologas — tai asmuo, intensyviai, nenutrūkstamai ir be jokio gėdos jausmo besidomintis, ką daro žmonės. Jo tikroji būstinė — visos pasaulio vietos jei tik jose renkasi žmonės. Sociologo pagrindinis dėmesys nukreiptas į žmonių pasaulį, jų aplinką, institucijas, istoriją ir aistras. Sociologinis požiūris — padeda suprasti istorinius įvykius kaip individų vidinio gyvenimo ir išorinės veiklos faktorius. Jis įgalina atsižvelgti į tai, kaip individų kasdienė patirtis dažnai veda juos į neteisingą savo visuomeninės padėties supratimą.
Paprastai žmogus retai susimąsto, kad gyvena visuomenėje, yra veikiamas jos dėsnių. Jam labiau rūpi konkretesni dalykai: šeima, mokykla, darbas, laisvalaikis, draugai. Kai kyla problemų, pasikliaujama vadinamuoju sveiku protu, remiamasi savo gyvenime sukauptu patyrimu. Nors neretai tas sveikas protas nepateisina lūkesčių, ypač sudėtingais visuomenės ar asmeninio gyvenimo laikotarpiais. Žmonės sociologiją neretai sutapatina su visuomenės nuomonės tyrimais. Laikraščiai, žurnalai, televizijos laidos mirga valdžios, politikų ar televizijos laidų reitingais. Sociologai tiria visuomenę kaip visų jos aspektų vienovę. Jie nagrinėja visuomenės sandarą, darbą, religiją, šeimą, laisvalaikį, žmogų, daugelį kitų dalykų bei reiškinių, bet būtinai atsižvelgdami į jų ryšį su visuomene. Sociologai pirmiausia dėmesį skiria santykiams tarp įvairių visuomenės dalių. Sociologija vienintelis iš socialinių ir humanitarinių mokslų, tiriantis visuomenę kaip visumą, panašiai kaip fizika - vienintelis mokslas, nagrinėjantis kaip visumą gamtą. Kita vertus, sociologija tiria labai įvairias visuomenės gyvenimo sritis, pirmiausia: 1) ekonominio gyvenimo procesus ir reiškinius,2) socialinius procesus ir reiškinius,3) politinius procesus ir reiškinius,4) kultūrinius, dvasinius procesus ir reiškinius.Sociologai tiria ir socialinius reiškinius. Pavyzdžiui, kiekviena visuomenė turi savo „dėmių", pirmiausia nusikalstamumą. Sociologus domina, kokios yra nusikalstamumo priežastys, kas sudaro nusikaltėlių grupuotes, koks jų santykis su valdžios struktūromis, ir daugelis kitų klausimų. Policiją domina konkretūs nusikaltėliai, o sociologus -nusikalstamumo priežastiniai ryšiai. Sociologijos mokslas - principai, struktūra, paradigmos, kategorijos l. Sociologas nagrinėja visuomenę ne abstrakčiai, bet konkrečiai, ypač atsižvelgdamas į laiką ir vietą. 2. Šiuolaikinė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 9959 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (9959 ž.)
Darbo duomenys
  • Šeimų sociologijos rašto darbas
  • 3 psl., (9959 ž.)
  • Word failas 227 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Smurtas ir prievarta (sociologija)

Smurtas ir prievarta (sociologija) Šeimos sociologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt