Terorizmas, galintis paveikti visą tarptautinę bendruomenę, kitaip tariant – tarptautinis terorizmas, buvo brandinamas ilgą laiką. Tačiau tik po 2001 m. rugsėjo 11 d. įvykių terorizmo problema buvo pradėta traktuoti, kaip viena iš esminių. Po Pasaulio prekybos centro sprogdinimo visas pasaulis pradėjo kitaip žiūrėti į teroristinius aktus už savo teritorijos ribų. Terorizmas įgavo globalinį, tarptautinį pavidalą. Jo pradėta bijoti ir su juo kovoti.
Visuotinai pripažįstama, kad kiekviena vyriausybė, kuri paklūsta teisės principams savo namuose, taipogi turi paklūsti ir teisiniams principams už savo teritorijos ribų, ir jog visos valstybės turi aiškius interesus, kaip ir aiškia pareigą palaikyti tarptautinę teisę ir užtikrinti tarptautinį saugumą.
Tačiau ar JAV, esanti kovos su tarptautiniu terorizmu “lyderė”, derina šiuos du aspektus yra pagrindinis darbo klausimas. Atsakyti į jį bus bandoma analizuojant JAV karinės operacijos Afganistane teisinius aspektus, o konkrečiau, jos teisėtumą pozityviosios teisės kriterijais.
4- Ar karinės jėgos panaudojimas savigynos forma buvo legitimus ir ar JAV veiksmai atitiko savigynos kriterijus ir reikalavimus?
5- Ar Afganistano vyriausybės nuvertimas buvo legitimus?
bandysiu paaiškinti kodėl JAV “atpildo akcija” nebuvo teisėta, o galiausiai pateikusi to neteisėtumo išeigas, rezultatus, paaiškinti kodėl ji nebuvo teisinga. Esminis darbo tikslas yra parodyti, kokie neigiami pokyčiai įvyko tarptautinės teisės sferoje po 09.11, kokia yra tų pokyčių priežastis ir esmė.
1. JAV karas Afganistane: teisėtas ar teisingas?
2001 m. rugsėjo 11d. teroristinis aktas nebuvo iš esmės naujas reiškinys tarptautinio terorizmo praktikoje, tačiau akivaizdu, kad jis tapo tam tikru lūžio tašku suvokiant tarptautiniai taikai ir saugumui atsiradusias grėsmes ir vertinant tarptautinį terorizmą.. Savaime suprantama, kad JAV būdama tiesioginė teroristinio išpuolio auka, tapo „karo prieš terorizmą“ lydere, tačiau net ir turėdama plačios tarptautinės bendruomenės pritarimą, kas yra logiška, JAV atpildo akcija neturėtų būti vertinama teigiamai iš pozityviosios tarptautinės teisės pusės.
1.1. JAV teisės į savigyną nepagrįstumas
JAV skelbė, jog 2001.09.12 JT 1368 rezoliucijos preambulėje randama pozicija apie valstybės teisę į individualią ir kolektyvinę gynybą pateisina karinės jėgos panaudojimą....
Šį darbą sudaro 2982 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!