Kaip mes žinome, subjektyvioji nusikaltimo pusė - tai subjektyvių požymių, apibūdinančių pavojingą veiką ir pasekmes, visuma.
Taigi prie subjektyviąją nusikaltimo pusę sudarančių požymių priskiriami kaltė, nusikaltimo padarymo motyvas ir tikslas. Kiekvieno šio požymio teisinė reikšmė baudžiamojoje teisėje yra skirtinga, bet tik jų visuma parodo asmens sąmonės ir valios santykį su pavojinga veika ir pasekmėmis, kurie atspindi asmens sieloje vykstančius psichinius procesus asmeniui darant kažkokią pavojingą veiką. Tačiau, atsižvelgiant į nusikaltimo sudėties požymių klasifikaciją, vienas iš svarbiausiųjų subjektyviosios pusės požymių yra kaltė. Nors ir reikia pripažinti, kad kaltė neatskleidžia tų vidinių veiksnių, kurie žmogų skatina pavojingai veiklai, ir neparodo to rezultato, kurio buvo siekiama darant pavojingą veiką. Šiuos aspektus atskleidžia papildomi subjektyviosios pusės požymiai - nusikaltimo padarymo motyvas ir tikslas.
Kaltės, kaip subjektyviosios nusikaltimo pusės, pagrindinės dalies nustatymas yra sudėtingas, kadangi susiduriama su psichiniais procesais, kurie vyksta žmogaus sąmonėje. Šių procesų vykdymą galima išaiškinti tik esant objektyviems duomenims. Prie jų galima priskirti tas aplinkybes. kurios parodo konkretų veikos pobūdį, pavyzdžiui: veikos padarymo priemonės, nusikaltimo įrankiai arba nusikaltimo padarymo būdai. Taip pat prie jų galima priskirti veikimo pobūdį, veiksmų apimtis, vienkartiškumą ar daugkartiškumą, kaltininko elgesį prieš ir po nusikaltimo padarymo, konkrečią nusikaltimo padarymo situaciją, kaltininko asmenines savybes ir pan.
Teisingas kaltės nustatymas turi labai svarbią reikšmę kvalifikuojant nusikaltimus, atribojant panašius objektyviąja puse nusikaltimus, taip pat parenkant ir skiriant bausmės rūšį ir dydį.
Savo rašto darbe, naudodamasi teisine literatūra, apibūdinsiu kaltės sampratą, apžvelgsiu jos formas ir turinį. Toliau bandysiu išreikšti problemas, susijusias su kaltės nustatymu ir jos turiniu baudžiamojoje byloje.
Kas yra kaltė? Kaltė baudžiamosios teisės teorijoje suprantama kaip pavojingą veiką padariusio asmens vidinis psichinis santykis su objektyviaisiais nusikaltimo sudėties požymiais. Kitaip tariant, kaltė - tai asmens psichinis santykis su daroma pavojinga veika (veikimu arba neveikimu ) ir pasekmėmis.
Kaltės problema yra viena iš sudėtingiausių baudžiamosios teisės dalių, todėl trumpai apžvelgsime jos istorinę raidą.
Atsakomybės už padarytą žalą principo atsiradimo...
Šį darbą sudaro 2969 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!