J. M. Keynes’o modelio prielaidos.
1. Vartojimo funkcija, ribinis polinkis vartoti, vidutinis polinkis vartoti, autonominis vartojimas.
2. Taupymo funkcija, ribinis polinkis taupyti, vidutinis polinkis taupyti.
3. Vartojimas ilgu ir trumpu laikotarpiais.
4. Taupumo paradoksas.
Trečiasis dešimtmetis JAV buvo ekonominio pakylėjimo laikotarpis. 1920 - 1929 m. BNP išaugo 42%, pradėta masinė automobilių gamyba, optimistinės nuotaikos akcijų biržose. Tačiau 1929 rudenį kilusi panika akcijų biržose peraugo į bankų griūtį bei prasidėjo ketverių metų ekonominio smukimo laikotarpis. Per šį laikotarpį BNP sumažėjo 29 %, vartojimas 17 %, statybos 78% , o investicijos 1933 m. išvis neegzistavo. Tarp visų ekonominių problemų nedarbas kėlė didžiausią nerimą. Tai buvo akivaizdus nuostolis: šalis neteko prekių ir paslaugų, kurias būtų galėję pagaminti bedarbiai. Pastarieji kentėjo moraliai.
J.M. Keyneso požiūris į ekonomiką ne tik paaiškino ekonominio žlugimo ar klestėjimo priežastis, bet taip pat ir pateikė būdus, kaip garantuoti ekonominį stabilumą. Pagrindine nedarbo priežastimi Keynesas įvardino visuminės paklausos nepakankamumą.
Trečiojo dešimtmečio ekonominiai pokyčiai ir Keyneso modelio esmė gali būti paaiškinti remiantis J.M. Keyneso paklausos pasiūlos analize. Visuminės paklausos ir pasiūlos kreivių susikirtimo taškai E1 ir E2 grafike Nr. 1 , esant pastoviam kainų lygiui parodo produkcijos kiekį Y1929 ir Y1933. Sumažėjusios investicijos pastūmė visuminės paklausos kreivę AD1929 į kairę AD1930, kas reiškia mažesnį produkcijos ir didesnį nedarbo lygius.
Grafikas Nr. 1
Kainų
lygis
P
P0 E2 E1 AS
AD1933 AD1929
Pajamos
Y1933 Y1929 Y
Keinsistinio modelio esmę sudaro teiginys, kad ekonomika gali pasiekti pusiausvyrą esant dideliam nedarbui. Jis gali būti gana nesunkiai paaiškintas, kai yra tik du pirmi komponentai - asmeninis vartojimas ir investicijos. Dabar bus nagrinėjamas supaprastintas ekonominis modelis (apie vyriausybės išlaidas ir grynąjį eksportą kalbėsime vėliau). Šio modelio prielaidos:
1. Aiškindami keinsistinę teoriją, mes pasinaudosime visuminės pasiūlos kreivės horizontaliąja dalimi. Būtent nuo šios vietos J. M. Keynes’as pradėjo aiškinti savo teoriją. Tai tokia ekonomikos situacija, kai kainos stabilios, o keičiantis išlaidoms, keičiasi ir reali gamybos apimtis.
2. Norėdami nustatyti nacionalinės gamybos apimtį, mes turime žinoto prekių...
Šį darbą sudaro 2253 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!