Referatai

J. V. Gėtės asmenybė

10   (1 atsiliepimai)
J. V. Gėtės asmenybė 1 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 2 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 3 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 4 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 5 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 6 puslapis
J. V. Gėtės asmenybė 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Johanas Volfgangas Gėtė – vienas iš garsiausių šviečiamosios literatūros rašytojų. Jis kūrė ir poeziją, ir prozą, ir dramas. Labiausiai vertinami du jo ankstyvieji kūriniai – romanas „Jaunojo Verterio kančios“ ( 1774 ) ir drama „Gecas fon Berlichingenas“ ( 1773 ). Labai reikšminga J. V. Gėtės gyvenime pažintis su J. V. Herderiu. J. V. Herderis užsidegęs kalba apie liaudies poeziją ir kalbą, apie kūrybos genijų, t. y. svarstomos idėjos, kurios netrukus tampa „Audros ir veržimosi“ sąjūdžio programa. Jaunųjų menininkų, audringųjų genijų pookalbiuose J. V. Gėtei atsiveria naujas poezijos pasaulis – Homeras, Osianas, Šekspyras. Herderis skatina pažvelgti į savo vidų, kūryboje būti pačiu savimi. J. V. Gėtės poezija darosi lyriškesnė, dvasingesnė, ypač eilėraščiai, kuriuos įkvepia meilė Zezenheimo pastoriaus dukrai Friderikei. (Reikia paminėti, kad J. V. Gėtė eilėraštį suvokė kaip kūrinį, atliepiantį poeto išgyvenimus, turintį realų pagrindą. ). Jis akivaizdžiai atmeta klasicistinės dramaturgijos taisykles, iš Šekspyro draminių kronikų mokosi laisvai komponuoti scenas, aprėpti platų gyvenimo paveikslą. Per tris paskutiniuosius gyvenimo dešimtmečius J. V. Gėtė sukuria arba baaigia rašyti didžiausius savo veikalus: pirmąją „Fausto“ dalį ( 1808 ), romaną „Atrankinė giminystė“ ( 1809 ), autobiografinį kūrinį „Iš mano gyvenimo. Poezija ir tiesa“ ( 1811 – 1822 ), rytietiškos poezijos knygą „Vakarų – Rytų divanas“ ( 1819 ), romaną „Vilhelmo Meisterio klajonių metai“ ( 1829 ), antrąją „Fausto“ dalį ( 1831 ). 1831 m. baigęs rašyti „Faustą“, J. V. Gėtė jaaučiasi atlikęs savo, kaip kūrėjo, uždavinį. „Faustas“ apibendrina ilgą gyvenimą, geriausiai reprezentuoja tai, kas vadinama Gėtės išmintimi.
„J. V. Gėtė gimė 1749 m. Frankfurte prie Maino. „ Tai seni laikai, – rašo Gėtės biografas R. Fridentalis, – senas imperijos miestas, respublika Šventosios Romos vokiečių imperijoje, daugybė amatų ir verslų, seni namai, vingrios gatvelės, jaunutė, vos aštuoniolikos metų motina ir gerokai vyresnis, trisdešimt devynerių metų tėvas.“ Tėvas, rimtas ir pedantiškas žmogus, pasižymėjęs veiklumu, energija, noru šviestis, vertėsi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2324 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS3
 • 1. J. V. Gėtės asmenybė4
 • 2. Svarbiausios švietimo amžiaus idėjos 5
 • 3. „Jaunojo Verterio kančios“5
 • 4. „Faustas“.6
 • IŠVADOS..8
 • LITERATŪRA.9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (2324 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos referatas
 • 7 psl., (2324 ž.)
 • Word failas 44 KB
 • Įkeltas: 2022 m.
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Škėma)

Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Škėma) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip žmogus tampa asmenybe? (M. Mažvydas; V. Krėvė; B. Sruoga)

Kaip žmogus tampa asmenybe? (M. Mažvydas; V. Krėvė; B. Sruoga) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Praktinė užduotis iš J. V. Gėtės ,,Fausto“

Praktinė užduotis iš J. V. Gėtės ,,Fausto“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt