Asmens laisves ir teises Lietuvos Respublikoje gina begalė įstatymų, pradedant konstitucija, baigiant kitais įstatymais ir jų sąvadais. Lietuvai tapus nepriklausoma respublika, teko galiojusius įstatymus suderinti ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais tarptautiniais įstatymais. Įstojus Lietuvai į Europos Sąjungą, juos teko derinti dar kartą. Asmens laisves ir teises nusako daugelis įstatymų. Pagrindus joms suteikia Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos Konstitucija, juos detalizuoja įvairūs kodeksai. Asmens laisvių ir teisių apsauga tapo dar griežtesnė, tačiau pareigų žinojimas ir jų laikymasis, deja, gerokai susilpnėjo.
Įstatymais ir poįstatyminiais aktais policijos veikla yra įsprausta į labai aiškius rėmus, kurių peržengimas reiškia neteisėtus veiksmus ir turi aiškias teisines pasekmes. Todėl privalu idealiai žinoti, kas ir kokiu būdu yra taikoma policijos veikoje. Įtikinimo ir prievartos priemonių spektras policijos veikloje yra labai platus. Jų taikymas praktikoje yra susijęs su konkrečiu teisės pažeidimo atveju. Jei yra padaromas nusikaltimas šios priemonės yra vienokios, jei administracinės teisės pažeidimas – priemonės kitokios. Įtikinimo ir prievartos priemonės yra derinamos tarpusavyje, o kartu ir prie pasitaikančios konkrečios situacijos. Tačiau aiškiausiai šios priemonės atsispindi administracinio pažeidimo atveju, o kartu ir policijos veikloje šios teisės atveju. Policijos pareigūnas taikydamas įtikinimo ir prievartos priemones savo veikloje privalo žinoti ne tik savo teises ir pareigas, bet ir tai kokiais teisiniais pagrindais jis šias primones taiko, nes tai yra ypač svarbu iškilus aiškiai konfliktinei situacijai, kada pareigūno elgesys ir priemonės pasirinkimas, ir taikymas gali vienaip ar kitaip paveikti asmenų laisves ir teises. Tokiais atvejais ypač svarbu ar buvo išnaudotos visos įtikinimo priemonės, ar prievartos priemonių taikymas buvo būtinybė.
Įtikinimo ir prievartos metodo turinį sudaro atitinkamų priemonių, kuriomis yra konkretizuojamas valstybės valdingas poveikis siekiant užtikrinti privalomą ar galimą administracinės teisės subjekto poelgį, sistema. Įtikinimo ir prievartos metodai yra tarpusavyje susieti, kadangi yra teisėtumo užtikrinimo mechanizmo dalis. Šiuo aspektu tikslinga apžvelgti įtikinimo ir prievartos metodų santykį valstybiniame...
Šį darbą sudaro 8132 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!