Referatai

Išsamus darbas apie Velykas

9.8   (2 atsiliepimai)
Išsamus darbas apie Velykas 1 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 2 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 3 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 4 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 5 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 6 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 7 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 8 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 9 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 10 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 11 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 12 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 13 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 14 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 15 puslapis
Išsamus darbas apie Velykas 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Velykų rytas
Margučiai
Velykiniai papročiai ir žaidimai
Velykos šiandien
Apklausa
Naudotos literatūros sąrasas
Įvadas: Šiame darbe, remdamasis įvairia literatūra, internetu bei sukauptomis žiniomis bandysiu visapusiškai aprašyti gražiausią pavasario šventę- Velykas.
Uždaviniai: Išryškinti pagrindinius Velykų papročius, paaiškinti, kaip ši šventė yra švenčiama dabar, kas pasikeitė. Sudaryti apklausas, sužinoti respondentų nuomonę bei žinias apie šią šventę.
VELYKOS. Įžanga

VELYKOS - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Prosenoviniu papročiu, paveldėtu iš pagoniškos religijos, Velykas švęsdavo keturias dienas: pirmoji būdavo laikoma ugnies diena, antroji- dievo Perkūno, trečioji gegužės, ketvirtoji- ledų. Ši šventė kilnojama - švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Katalikų bažnyčia Velykas nusprendė švesti praėjus 14 dienų nuo pavasario pradžiost.y pirmą sekmadienį po po mėnulio pilnaties. Todėl velykos kasmet bųna skirtingu laiku, ben ne anksčiau kaip kovo 21d. ir nevėliau kaip Balandžio 26d. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“. Seniau buvo tradicija tą dieną lankyti mirusiųjų kapus, nunešti jiems maisto - kiaušinių. Mūsų protėviai tikėdavo, kad, atėjus pavasariui, vėlės atsikelia iš žemės. Pirmasis perkūnas jas priversdavo sugrįžti į kapus. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės išlenda su atgimstančia gamta, pasitraukia po pirmojo Perkūno.
Įdomios, labai įvairios Velykų bažnytinės apeigos, kurios prasideda didžiosios savaitės viduryje. Sudedamoji dalis - Didysis pasninkas (nuo didžiojo trečiadienio iki Velykų). Didįjį ketvirtadienį nutyla net bažnyčių vargonai. Tai tęsiasi iki šeštadienio. Didįjį šeštadienį pagal tradiciją bažnyčioje šventinamas vanduo ir šventoriuje iš senų kryžių sukuriamas šventas laužas. Jo ugnis pašventinama. Žmonės pasiima laužo ugnelės ir nešasi namo, kad ja įžiebtų savo namų židinio ugnį.. Iš bažnyčios parsinešama ir šventinto vandens. Juo pašlakstomi visi namiškiai, sodyba ir jos pastatai, gyvuliai, o likęs vanduo supilamas į šulinį, kad visada būtų švarus ir sveikas.
Šeštadienio vakarą visi nusiprausia, pasipuošia ir vėl skuba į bažnyčią. Meldžiamasi iki pat paryčių. Sulaukus sekmadienio ryto, apie bažnyčią eina Prisikėlimo procesija, kurioje groja ir kaimo muzikantai....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3256 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (3256 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės referatas
  • 16 psl., (3256 ž.)
  • Word failas 104 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt