1. Nedarbo ir bendrojo produkto ryšys
2. PEP kreivė ir bendrojo produkto apimtis
3. IS- LM- PEP pusiausvyra ir jos stabilumas
4. Pusiausvyros produkcijos kiekį lemiantys veiksniai
5. Multiplikatoriaus efektas
6. Veiksniai, lemiantys trumpo laikotarpio prisitaikymą
Nedarbas ir infliacija yra vienas iš svarbiausių makroekonomikos problemų, kurias išspręsti siekia visų šalių vyriausybės. Tam pasitelkiami iš ekonominės teorinės makroekonomikos modeliai. Phillips’o kreivė yra vienas iš tokių modelių. IS-LM papildytas PEP (price exceptations- augmented Phillips curve) kreivė apima tris svarbiausias makroekonomikos kategorijas- palūkanų normą, gamybos lygį ir infliacijos (kainų) lygį. Tradicinė Phillips’o kreivė išreiškia darbo užmokesčio ir nedarbo lygio santykį. IS- LM – PEP modeliui nagrinėti PEP kreivė bus išreikšta per gamybos apimtį.
Kuo bendrasis produktas didesnis tuo mažesnis nedarbo lygis. Didėjant bendrojo produkto apimčiai, reikia daugiau darbo jėgos papildomo bendrojo produkto gamybai, ir nesikeičiant kitoms sąlygoms, nedarbas turi mažėti. Taigi tarp nedarbo ir bendrojo produkto egzistuoja atvirkščiai proporcingas ryšys. Tai matyti iš 1 grafiko.
Pirmo grafiko a dalis vaizduoja agreguotos produkcijos funkciją, kuri parodo įvairų produkcijos apimties kiekį Y, esant skirtingiems dirbančiųjų L lygiams. Grafike vaizduojamas ir bendras darbo jėgos dydis LF. A grafiko horizontalioje ašyje atstumas tarp ekonomikoje bendro darbo jėgos dydžio LF ir užimtųjų skaičiaus L, parodo nedarbo lygį U. Esant pusiausvyros padėčiai darbo rinkoje (L*), pusiausvyros bendrasis produktas bus lygus Y*. Kaip matyti iš grafiko, kai darbo rinka yra pusiausvyros padėtyje, vis dėlto egzistuoja tam tikras nedarbo lygis U*, kurį sudaro dalis struktūrinio ir frikcinio nedarbo1. 1 grafiko b dalyje taškas A vaizduoja bendrojo produkto Y* ir nedarbo U* pusiausvyros padėtį.
Jei darbo vienetų skaičius sumažėjo nuo L* iki L1 , bendrojo produkto apimties lygis sumažės nuo Y* iki Y1 , ir dalis anksčiau dirbusių asmenų praras darbą (nedarbas padidės nuo U* iki U1). B grafike aukštesnis nedarbo lygis yra taip pat susietas su mažesne bendrojo produkto apimtimi Y1 (taškas B). Panašiai jei įdarbinimas padidėja iki L2 , bendrojo produkto apimtis pakyla iki Y2 ir nedarbo lygis sumažėja iki U2 (taškas C). Sujungus A B ir C taškus b grafike, gausime žemyn besileidžiančią kreivę, kuri parodo, kad bendrojo...
Šį darbą sudaro 5300 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!