Referatai

Įrodymai LDK teisėje

10   (1 atsiliepimai)
Įrodymai LDK teisėje 1 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 2 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 3 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 4 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 5 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 6 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 7 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 8 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 9 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 10 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 11 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 12 puslapis
Įrodymai LDK teisėje 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Naujieji Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas (toliau – BPK) ir Civilinio proceso kodeksas (toliau – CPK) pakeitė ilgą laiką vyravusią įrodymų sampratą, kurios ištakos buvo feodalinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (toliau – LDK) teisė. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Valstybės ir teisės teorijos ir istorijos katedra siekia apibendrinti Lietuvos įstatymų leidybos istorinę patirtį ir atskleisti galiojančios teisės ištakas. Šie tyrimai yra vienas iš katedros mokslinės veiklos prioritetų. Nesusipažinus su feodaline įrodymų samprata ir hierarchine įrodymų sistema vargu ar įmanoma suvokti daugelį kitų viduramžių teismo proceso institutų. Mokslo darbų LDK teismo proceso problematika apskritai nedaug, o įrodymų sistema yra vienas iš mažiausiai tyrinėtų klausimų. Specialiųjų publikacijų šia tema Lietuvoje nėra. Monografijose, straipsniuose ir Lietuvos teisės istorijos studijose išvardijamos (dažnai net neišsamiai) įrodymų rūšys, kartais trumpai aptariama įrodinėjimo specifika nagrinėjant tam tikrų kategorijų bylas. Tačiau už tyrimo ribų lieka tuometė įrodymų samprata ir ypač jų hierarchija,t. y. įstatymų leidėjo nustatyta skirtingų rūšių įrodymų teisinė vertė, kuri yra tuomet viešpatavusios formalių įrodymų teorijos kertinis akmuo. Mūsų straipsnio tikslas – pašalinti minėtą spragą Lietuvos istorinėje teisės literatūroje.
1434 m. gegužės 6 d. privilegijoje LDK feodalams didysis kunigaikštis pažadėjo nebausti feodalų pagal įtarimą, slaptą ar viešą įskundimą [5, p. 119–121]. Tai reiškia, kad teisiamojo kaltė turi būti įrodyta, o tam reikia įrodymų ir teisiškai nustatytos įrodinėjimo procedūros. Siekimas atskleisti tiesą ir nubausti asmenį pagal jo kaltę skiria teisingumą nuo susidorojimo su skriaudėju. Minėta teisės nuostata yra mūsų tyrimo pradinis taškas, su išlyga, kad teismas ir teisingumas egzistavo feodalinėje Lietuvos valstybėje nuo pat jos susidarymo, o 1434 m. Privilegija yra tik seniausias išlikęs šios nuostatos užrašas. Lietuvos Statutuose, privilegijose ir kituose išlikusiuose LDK teisės šaltiniuose nėra įrodymų sąvokos apibrėžimų, tokių kaip galiojančio BPK 20 straipsnis. Pagal pastarąjį įrodymai baudžiamajame procese yra įstatymų nustatyta tvarka gauti duomenys. Ar tokie duomenys laikytini įrodymais, kiekvienu atveju sprendžia teisėjas ar teismas, kurio žinioje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3678 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3678 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisių istorijos referatas
  • 13 psl., (3678 ž.)
  • Word failas 92 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Paveldėjimas pagal įstatymą ir pagal testamentą romėnų teisėje

Paveldėjimas pagal įstatymą ir pagal testamentą romėnų teisėje Teisės istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt