Pasaulis sparčiai keičiasi. Vyksta permainos rinkose, darbo vietų, namų ūkio, laisvalaikio aplinkoje. Žmonių veiklą vis mažiau riboja atstumas ir laikas. Veikla globalėja, auga specializacija. Didėja bendradarbiavimo konkuruojant atvirosios rinkos ekonomikos aplinkoje svarba. Atsiranda naujos verslo, viešojo administravimo, darbo, mokymosi ir kultūros plėtros galimybės. Ypatingą reikšmę įgyja informacija, žinios, kompetencija, gyventojų, verslininkų bei valdžios sugebėjimas naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis. Tokia veikla remiasi skaitmeninėmis technologijomis grindžiamais darbo įrankiais ir metodais.
Ilgalaikė Informacinių technologijų ir telekomunikacijų plėtros strategija yra šalies ūkio vystymo ir informacinės visuomenės plėtros procesų neatsiejama dalis, kurios tikslas – esminiai pagreitinti valstybės ir visų ūkio veiklos sektorių valdymo darbų modernizavimą, grindžiant jį informacinių technologijų ir telekomunikacijų priemonių naudojimu bei skatinti informacinių technologijų ir telekomunikacijų modernių produktų gamybą Lietuvos reikmėms ir eksportui. Strategijos įgyvendinimas įgalins naudoti informaciją kaip strateginį visų visuomenės veiklos sričių vystymo resursą, plėtoti šalyje elektroninės demokratijos principus taip, kad kiekvienas šalies pilietis ne tik galėtų gauti jį dominančią informaciją, bet ir galėtų teikti savo siūlymus, kritiką, dalyvauti įvairaus lygio sprendimų priėmime.
3. Apibūdinti politiką, vykdomą informacinių technologijų sektoriuje.
Darbo objektas – naujausios informacinės technologijos.
Darbo metodai: mokslinės literatūros ir teisinių aktų analizė; duomenų apdorojimo metodas; indukcinis metodas, apibendrinimo metodas.
Darbe siekiau pademonstruoti šias kompetencijas: mokėjimas naudotis informaciniais šaltiniais; gebėjimas kaupti, sisteminti ir apibendrinti informaciją.
1. Bendros tendencijos pasaulyje naujausių informacinių technologijų srityje ir galimos plėtros kryptys
Pagrindinės tendencijos, pasireiškiančios pasaulyje yra šios:
1. Kompiuteriai ir skaitmeninės ryšio priemonės darosi vis mobilesni, mažesni ir galingesni (pradėta kalbėti apie „nykstantį kompiuterį“), jie integruojami praktiškai į visus įrenginius, naudojamus tiek pramonėje, tiek ir buityje, plinta biometriniai įrenginiai ir pritaikymai.
Kadangi Moore dėsnis vis dar galioja tai iki 2010 metų procesorių greitis turėtų išaugti 6 kartus. Vyrauja nuomonė, kad 2010-2012 m. tradicinė miniatiūrizacija pasieks savo galimybių ribas ir mikroelementinę sistemų bazę ims keisti nauja, pvz.: nanoelementinė arba kvantinė bazė.
2. Toliau didėja interneto, kompiuterių ir mobilių telefonų skverbtis Lietuvoje. 2001 metais...
Šį darbą sudaro 5048 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!