Visuomenė visada traktavo nusikalstamumą, kaip itin pavojingą blogį, dėjo daug pastangų jam pasipriešinti. Daugelį šimtmečių vienintelė tokio pasipriešinimo forma buvo nusikaltėlių baudimas. Tik palyginti neseniai – truputį daugiau nei prieš 200 metų – pirmą kartą buvo pasakyta, kad bausmės, kokia ji bebūtų, nepakanka, kad būtų galima rimtai paveikti nusikalstamumą. Be to, bausmė yra toks klastingas ginklas, kad šalindamas vienus visuomenės pūlinius sudaro sąlygas augti kitiems. Taigi, ir šiandien vis dar aktualūs Č. Bekarijos žodžiai, jog „geriau užkirsti kelią nusikaltimui negu bausti“.
Nusikalstamumas – socialinis reiškinys, kurio nepavyksta išvengti nei vienai valstybei. Tačiau jo būklė ir prevencijos metodai atskirose šalyse yra skirtingi. Tai priklauso nuo įvairiausių socialinių, ekonominių, teisinių, religinių ir kitokių priežasčių. Lietuvoje nusikalstamumas auga, keičiasi ir jo kokybė – jis “sunkėja”. Kaip viena iš nepalankių tendencijų pastebimas ir nusikaltimų, padarytų nepilnamečių arba jiems dalyvaujant, skaičiaus didėjimas.
Nepilnamečių nusikalstamumas yra specifinė bendrojo nusikalstamumo dalis. Nusikalstamumo statistika ir kriminologijos teorija liudija, kad kas trečias recidyvistas pirmą nusikaltimą yra padaręs dar paauglystėje [2, p. 34]. Kuo jaunesnis yra žmogus, pirmą kartą padaręs nusikaltimą, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jis vėl nusikals. Suprantama, kad jaunimas – tai visuomenės ateitis, o nepilnamečiai nusikaltėliai – nusikalstamumo “rezervas”. A.Dapšys teigia, kad nepilnamečių nusikalstamumas – tai savotiška bendro nusikalstamumo pradžia, jo potencialus rezervas ir kartu prognozės modelis ateičiai [1, p. 42], kuo ankstesniame amžiuje bus užkirstas kelias nepilnamečių nusikaltimams, tuo didesnė bus galimybė sumažinti nusikalstamumą ateityje. Taigi, nepilnamečių nusikalstamumo prevencija šiandien Lietuvai yra itin aktuali.
Atsižvelgiant į tai, kad individualiajai nusikaltimų prevencijos rūšiai priklauso darbas su konkrečiais žmonėmis, linkusiais daryti nusikaltimus ar siekiant juos apsaugoti nuo nusikaltimų kartojimo, pagrindinis šio darbo tikslas – apžvelgti nusikaltimų prevencijos sistemą ir pasiūlyti jos tobulinimo kryptis.
Remiantis atliktu kriminologiniu tyrimu, nusikalstamumo statistikos duomenimis ir mokslo literatūra, taip pat tarptautiniais, Lietuvos ir užsienio šalių teisės aktais, šiame darbe siekiama išanalizuoti nepilnamečių nusikalstamumo sampratą, pateikti kriminologinę analizę,...
Šį darbą sudaro 4222 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!