Siekdami pažinti gamtos ir visuomenės reiškinius bei procesus, žmonės nuo neatmenamų laikų juos analizuoja. Visuomeniniai, kaip ir ekonominiai procesai dažnai analizuojami suskaidant tiriamąjį objektą į elementus bei aiškinantis jo sudedamųjų elementų tarpusavio ryšius.
Įsitvirtinant rinkos ekonomikai, didėja įmonių finansų vaidmuo. Kiekvienas verslininkas, jo konkurentas ir investuotojas kruopščiai skaičiuoja savo pajamas ir išlaidas. Visa įmonėje sukaupta informacija turi būti objektyviai įvertinta, nes nebus galima priimti tikslių valdymo sprendimų. Finansinė analizė yra vienas iš objektyviausių būdų tinkamai įvertinti informaciją. Tai didžiausia jos reikšmė ir privalumas. Be to, finansinė analizė padeda geriau suvokti įmonėje vykstančius reiškinius ir procesus, o svarbiausia - priimti optimalius valdymo sprendimus. Sprendimus priimti labai sunku esant ribotiems ištekliams ir neribotoms reikšmėms. Atskleisti vidinius ir perspektyvius rezervus bei valdyti sudėtingus ūkinius procesus bei reiškinius ir yra finansinės analizės esmė. Ji yra svarbiausias valdymo sistemos elementas.
Labai svarbus įmonės veiklos kriterijus yra jos likvidumas (mokumas), tai yra gebėjimas laiku įvykdyti trumpalaikius įsipareigojimus. Ar įmonė pajėgi tai daryti, galima spręsti iš mokumo rodiklių.
Likvidumas – galimybė greitai ir lengvai pakeisti aktyvus kitais be vertės praradimo.
Įmonės mokumo (likvidumo) analizės tikslas –naudojantis pasirinkta literatūra susisteminti įmonės finansinės būklės analizės rodiklius, atlikti likvidumo (mokumo) rodiklių analizę, išsiaiškinti, kaip gaunamas rezultatas, kodėl jis gautas būtent toks.
Įmonės mokumo (likvidumo) analizės uždaviniai: nustatyti įmonės veiklą apibūdinančių rodiklių kitimą, lyginant su praėjusio laikotarpio rodikliais.
Įmonės rezultatų analizės ir įvertinimo metodas - įmonės finansinių duomenų lyginimas (trijų veiklos metų rodiklių lyginimo metodas).
Įmonės veiklos analizės duomenų šaltiniai – vidiniai duomenys – įmonės apskaitiniai šaltiniai (finansinės ataskaitos duomenys - balanso ir pelno / nuostolio ataskaitos duomenys).
Darbo tikslas-kuo daugiau sužinoti apie įmonės likvidumą.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti likvidumo sąvoką
2. Apžvelgti buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės įstatymus
3. Pateikti likvidumo analizės etapus
4. Išanalizuoti įmonių likvidumo rodiklius
Darbo atlikimo metodai: surinkti reikalingą informaciją ir išanalizuoti.
1. Buhalterinės apskaitos įstatymas
Nagrinėjant šią temą naudojomės LR Buhalterinės apskaitos įstatymu priimtu 2001 11 06 bei įsigaliojusiu nuo 2002 01...
Šį darbą sudaro 2450 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!