Namų darbai

Imanuelis Kantas (4)

10   (1 atsiliepimai)
Imanuelis Kantas (4) 1 puslapis
Imanuelis Kantas (4) 2 puslapis
Imanuelis Kantas (4) 3 puslapis
Imanuelis Kantas (4) 4 puslapis
Imanuelis Kantas (4) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Imanuelis Kantas ( Kant ), modernistinės filosofijos pradininkas, gimė 1724 m. balandžio 22 d. pakinktininko šeimoje, Karaliaučiaus ( Konigsberg, Калининград ) Knypavos priemiestyje. Imanuelis buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Jo senoliai į Karaliaučių atsikėlė iš dabartinio mūsų Šilutės rajono Kantvainės kaimo. Filosofo protėviai dirbo Šilutėje ir Rusnėje. Prosenelis Richardas, matyt, nemokėjęs vokiškai, nes, bylinėdamas su žmonos giminaičiais dėl turto, naudojosi vertėjo paslaugomis.
Iki 1740 metų I. Kantas mokėsi Zakaimio rajono Frydricho kolegijoje, po to studijavo Karaliaučiaus universitete. Baigęs universitetą, gavo namų mokytojo vietą iš pradžių Jučiuose, vėliau persikėlė į Rautenburkį ( dabar Malinovka ). Taip mokytojo duoną mąstytojas valgė nuo 1746 iki 1754 metų. Apgynęs disertaciją „Pagrindiniai metafizinės būties principai“, I. Kantas pradėjo dirbti Karaliaučiaus universitete: nuo 1755 iki 1770 metų – docentas, o 1770-1796 – profesorius. Porą kartų jis buvo renkamas šio universiteto rektoriumi. Per visus savo darbo metus universitete I. Kantas niekur nebuvo iš Karaliaučiaus išvykęs.
Pagrindines savo idėjas I. Kantas išdėstė studijose „Grynojo proto kritika“ (1781), „Praktinio proto kritika“ (1788), „Sprendimo galios kritika“ (1790). Visi šie veikalai išversti į lietuvių kalbą. Jokio kito pasaulio filosofo darbai taip netraukė lietuvių skaitytojo kaip I. Kantas.
Čia pagerbtas išminčius ilsisi nūnai.
Kanto kapas – vienintelis statinys šiuolaikinio Kaliningrado centre, per stebuklą pergyvenęs Antrąjį pasaulinį karą. Iš abiejų pusių upės apjuostoje saloje iškilę tik katedros griuvėsiai, prie kurių šliejasi Kanto memorialas.
Ar Kantas buvo lietuvis?
Nesenai suėjo 200 metų nuo garsiojo filosofo Imanuelio Kanto mirties. Kaip žinia, jis gimė 1727 m. balandžio 22 d. Karaliaučiuje. Jaunas Kantas ruošėsi teologinėms studijoms, bet mokytojų paskatintas, pakrypo į filosofiją ir matematiką.
Kanto lietuviškumo klausimas įvairiai yra buvęs aiškinamas. Yra labai akivaizdus faktas, kad Kantas yra kilęs ir gyvenęs etnografinėse lietuvių tautos ribose. Tose ribose yra gyvenę nemažiau, kaip trys generacijos jo protėvių. Dėl to kyla klausimas, ar Kanto nereikia skaityti lietuviu.
Tas klausimas nebuvo dažnai keliamas, bet jo lietuviškumu susidomėjo ir visuomenėje. Kantizmo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1528 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1528 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos namų darbas
  • 5 psl., (1528 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Simonas Daukantas. Skaidrės.

Simonas Daukantas. Skaidrės. Istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą