Namų darbai

Imanuelis Kantas (9)

9.6   (2 atsiliepimai)
Imanuelis Kantas (9) 1 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 2 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 3 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 4 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 5 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 6 puslapis
Imanuelis Kantas (9) 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Imanuelis KANTAS (1724-1804) pirmuoju kūrybos laikotarpiu sukūrė „nebulinę“ kosmogonijos teoriją, kurios pagrindiniai teiginiai tokie: Saulės sistema atsirado ir išsivystė iš pradinio difuzinio materijos ūkio, veikiant traukos ir stūmos dėsniui: už mūsų Galaktikos egzistuoja Didžioji galaktikų visata. Taip pat yra žinomi Kanto darbai fizinės geografijos mokslo srityje.
Antrąjį savo kūrybos laikotarpį, daugiau kaip trisdešimt metų, Kantas paskyrė žmogaus pažintiniams ir doroviniams sugebėjimams tirti. Pagrindiniai jo filosofiniai veikalai: „Grynojo proto kritika“, „Praktinio proto kritika“ ir „Sprendimo galios kritika“. Kantas-agnostikas -teigia, kad tikrosios daiktų prigimties pažinti negalima. Kantas - iš esmės idealistas - teigia, jog gamtos dėsniai yra sukurti proto. (Tokią išvadą leidžia suformuoti jo teiginys apie tikrosios daiktų prigimties nepažinumą.) Kartu jo filosofijoje yra daug svarbių materialistinių teiginių. Todėl dažnai Kanto pozicija teisingai apibūdinama kaip dualistinė. Šis prieštaringumas leido ir materialistams, ir idealistams kritikuoti jo mokymą.
Svarbiausia I.Kanto filosofijoje yra tai, kad čia akcentuojamas moralės savarankiškumas, jos autonomija. I.Kanto nuomone, moralę sukūrė pats žmogus, be jokių autoritetų ar išorinių jėgų, kurioms paklusti kartais yra neišvengiama. Moralei sukurti pakanka žmogaus proto. Jis nustato elgesio principus ir pats jiems paklūsta.
Ir ankstesni mąstytojai, nagrinėję filosofijos problemas, neginčijo, kad moralė yra dėsninga, tačiau ją paprastai siedavo su kažkokiais interesais arba prievarta. I.Kanto teorija priešpastatoma bet kuriai heteronominei moralei, ypač tuo metu įsigalėjusiam religiniam mokymui, kad moralės normos žmogui duodamos iš aukščiau. Vokiečių klasikas galvojo, kad moralei visiškai nereikia religijos. Ji „pati save patenkina grynojo proto jėgomis“. Mąstytojas nesutinka, kad jo filosofija būtų teologijos tarnaitė. Nors jis visai nepaneigia ryšio tarp religijos ir filosofijos, o ieško tarp jų kompromiso, tačiau galvoja, kad filosofija rodo kelią ir duoda pagrindus teologijai, o ne atvirkščiai.
Be to, I.Kantas – pirmą kartą filosofijos istorijoje – moralę atskiria nuo laimės. Šimtmečiais filosofai tvirtino, kad filosofijos tikslas – išmokyti žmogų gyventi laimingai. Tuo tarpu I.Kantui atrodo net keista, kad žmonėms ateidavo į galvą moralaus elgesio principus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2536 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2536 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos namų darbas
  • 7 psl., (2536 ž.)
  • Word failas 68 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Imanuelis Kantas (8)

Imanuelis Kantas (8) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

Imanuelis Kantas (2)

Imanuelis Kantas (2) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

I. Kantas "Grynojo proto kritika" (3)

I. Kantas "Grynojo proto kritika" (3) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

Imanuelis Kantas (3)

Imanuelis Kantas (3) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą