Referatai

Holokaustas (2)

9.2   (3 atsiliepimai)
Holokaustas (2) 1 puslapis
Holokaustas (2) 2 puslapis
Holokaustas (2) 3 puslapis
Holokaustas (2) 4 puslapis
Holokaustas (2) 5 puslapis
Holokaustas (2) 6 puslapis
Holokaustas (2) 7 puslapis
Holokaustas (2) 8 puslapis
Holokaustas (2) 9 puslapis
Holokaustas (2) 10 puslapis
Holokaustas (2) 11 puslapis
Holokaustas (2) 12 puslapis
Holokaustas (2) 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Holokaustas – tai turbūt didžaiusia tragedija, kuri galėjo įvykti ir galbūt tebevyksta mūsų istorijoje. Girdime milžiniškus skaičius auku, tačiau nedaugelis susimąsto kodėl tai įvyko. Kodel žmonės taip nekenčia žydų, kuo jie skiriasi nuo mūsų, kitataučiu, ką jie blogo padarė, kad nusipelnė tokios bausmės. Kur slypi antisemitizmo ir holokausto priežastys? Ši neapykanta žydams juk neatirado tik XX amžiuje, tai jau vyksat ištisus šimtmetčius, nuo tai laiko, kai susikūrė žydų tauta.
Žydų istoriją galima pavadinti kaip pakilimų ir katastrofų kaitą. Ją galima regėti kaip mažai aprašytą begalinę atkaklaus mokymosi, našaus darbo ir bendruomeninės kasdienybės tąsą. Ilgiau nei 4000 metų žydai įrodė, kad moka ne tik išvengti, bet ir išradingai prisitaikyti prie visuomenių, į kurias juos nubloškė likimas, taip pat kaupti bet kokią jų siūlomą žmogišką užuojautą. Šis gebėjimas kyla iš moralinės filosofijos, ir tvirtos, ir subtilios, stebėtinai mažai kitusios tūkstantmečiais, nes ją išpažįstantys regėjo ją tinkamai tarnaujant jų tikslams. Visais amžiais aibė žydų vaitojo linkdami nuo judaizmo naštos, bet jie tebevilko ją, nes giliai širdyje žinojo, kad ji vilko juos. Žydai išliko, nes jie turėjo išlikimo įstatimą.
Žydų gimimo vieta yra Izrealio žemė (Eretz Israel). Ten praėjo reikšminga ilgos žydų istorijos dalis, kurios pirmasis tūkstantmetis yra įrašytas net į Bibliją. Ten buvo suformuota pati žydų tauta, jos religija ir kultūra. Ši tauta nenustoja egzistavusi jau amžius, net po didžiulių trėmimų ir genocidų. Per ilgus išsisklaidymo metus, žydai niekada nepamiršo (ir nepamiršta) savo ryšių su gimtąja šalimi. 1948 metų Izraelio valstybės sukūrimas atnaujino žydų tautos nepriklausomybę, kuri buvo prarasta prieš du tūkstančius metų.
Jau daugiau kaip prieš du tūksančius metų dalis seniausių Europos žydų bendruomenių gyvavo Senovės Graikijoje, jos klestėjimo laikotarpiu, kai dar nebuvo sugriauta Jeruzalės šventykla. Taip pat žydai gyveno Italijoje(daugiau kaip du tukstantmečius).Tuo metu kai romenai sugriovė Jeruzalės šventykla, o pats miestas tapo griuvėsiu krūva, žydų gyvenimas tapo neatskiriama Romos imperijos gyvenimo dalis. Kartu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5571 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (5571 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 13 psl., (5571 ž.)
  • Word failas 109 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Holokaustas (5)

Holokaustas (5) Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą