Referatai

Hipotezė

9.0   (2 atsiliepimai)
Hipotezė 1 puslapis
Hipotezė 2 puslapis
Hipotezė 3 puslapis
Hipotezė 4 puslapis
Hipotezė 5 puslapis
Hipotezė 6 puslapis
Hipotezė 7 puslapis
Hipotezė 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šio, nors ir neprivalomo nurodyti, tačiau svarbaus tyrimo planavimo elemento vieta nebūtinai turi būti tuoj po tyrimo objekto. Galbūt netgi logiškiau jį talpinti greta probleminio klausimo, iš kurio paprastai ir keliamos hipotezės. Tačiau iš principo tai nėra svarbu, nors, kita vertus, hipotezes reikia nurodyti ten, kur jos labiausiai atitiktų tyrimo planavimo logiką.
Hipotezė (gr. hipothesis - prielaida) - moksliškai pagrįstas spėjimas tam tikriems reiškiniams išaiškinti. Tai tvirtinimas apie faktus, empirinius ryšius arba socialinių reiškinių funkcionavimo ir vystymosi principus, neturinčius empirinio ar loginio pagrindimo arba teigiant, kad jie yra nepakan­kamai pagrįsti.
Hipotezės vaidina svarbų vaidmenį socialiniame pažinimo procese: jų kūrimas ir verifikacija leidžia pagilinti socialines žinias, išlaisvina nuo pasenusių, klaidingų, nepagrįstų teiginių, praturtina mokslą naujais teiginiais. Hipotezės naudojamos visuose sociologiniuose tyrimuose, tiek fundamentaliuose, tiek ir taikomuosiuose.
Hipotezių kūrimas yra mokslinio darbo organizavimo etapas, kai ieškoma pagrindo juo patikimesnėms idėjoms kelti, norint nustatyti naujus tikrovės reiškinių ryšius ar dėsningumus. Tačiau hipotezių kūrimas įmanomas tik labai kruopščiai išnagrinėjus esamas mokslines žinias, išsiaiškinus, kas anksčiau šioje srityje atrasta, kas nepakankamai ištyrinėta, kokios yra atradi­mų spragos ir kt.
Hipotezių kūrimas remiasi įvairiais šaltiniais: jos gali atsirasti bendro įvaizdžio apie nagrinėjamą dalyką pagrindu, remiantis ankstesniais tyrimais ir stebėjimais, iš objektą aprašomų esamų teorijų, taip pat atsirasti kaip sveiko proto nuovokos rezultatas. Amerikiečių filosofas, neorealizmo atstovas Morisas Koenas (Cohen) tiesiog tvirtina, jog hipotezes „atranda žmonės, kurie mąsto" .
Taigi hipotezės kūrimas skatina paieškų mąstymo procesą. Be loginio mąstymo, hipotezių kūrimo šaltinis taip pat yra intuicija, kuri padeda staiga, šuoliu pereiti nuo žinomo prie nežinomo.
Esminis mokslinės veiklos bruožas yra paieška problemų, jų formula­vimas ir sprendimas.
Problemų kūrimas apibūdina mokslinės veiklos pobūdį ir lygį, parodo, ar ši veikla yra mokslinė, kūrybinė, ar pseudomokslinė, dogmatinė. Todėl kiekvienas, ir jaunasis mokslininkas, turi mokėti aiškiai formuluoti pagrindines rašomo mokslinio darbo problemas, uždavinius ir išeities arba, kaip dažnai sakoma, darbines hipotezes.
Hipotezių nebuvimas moksliniame darbe rodo problemos nebuvimą.
Kaip iškelti hipotezę?...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1703 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1703 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslinės metodologijos referatas
  • 8 psl., (1703 ž.)
  • Word failas 178 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą