Šperos

Hidrologija (7)

9.4   (2 atsiliepimai)
Hidrologija (7) 1 puslapis
Hidrologija (7) 2 puslapis
Hidrologija (7) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1 Hidrosferos samprata ir struktūra. Hidrosfera – žemę gaubiantis vandens sluoksnis sudarytas iš pasaul vandenyn, sausumos vandens ir atmosf drėgmės. Jai priklauso fiz ir chem laisvas skysto, kieto ar dujinio būvio vanduo. Hidrosf- plač prasme tai visas ž vanduo neprik lausomai kokioje agregatin būsenoje ir kur būtų. Siaur prasme, tai visas vand esantis vandens apytakos cikluose. Pasaul vandenynas ž užima 71 %. Ž paviršiui būdingas nuolydis link vandenynų. Sausum dalis, iš kurių upių, jūrų vanduo susijungia su pasaul vandenynu yra išorinio nuotėkio sritis Uždari sausumos vand telkiniai, t.y. nenuotakūs į vandenyną, vadinami vidinio nuotėk sritimis. Pasaul vandeny yra 1338 mln. km³ vandens. Upėse yra 2120, gėluose ežeruose – 9100 km³ vandens. Gėlo požem vandens apie 10 mln. km³, o iš viso gėlo vandens atsargos – 35 mln. km³.
2 Hidrosf susidarymas ir evoliucija.Ž vandeningiausia Saul sistemos planeta. Hidrosf susidarymas siejamas su ž formavimusi. Kada formavosi pirminė ž medžiaga vandenilis atsidūrė žemės viduryje, o deguonis viršutinėj mantijos dalyje. Vykstant cheminėms procesams H jungėsi su O sudarydami vandenį. Ž hidrosfera susidarė iš ž gelmių kylančių garų ir magmos, kurioje yra apie 7% vandens. Seniausių fosilijų amžius 3,8 mlj m ir manoma, kad susidarė prieš 4 mlj m, manoma, kad hidrosfera keitėsi. Pirminė hidrosfera buvo visas žemės rutulys, t.y. visa žeme buvo vanduo. Kai atsirado gyvybe, pradėjo vėsti vandens t, formavosi gilesnis vandeny nas. Vėliau pradėjo formuotis kontinen. Šiandien hidrosferos tūris yra pastovus.
3 Vandens apytaka Ž ir jos reikšmė .Vanduo ž veikiamas gravitacinių jėgų nuolat juda. Per metus nuo ž paviršiaus išgaruoja 577 tūkst. km³ vandens. Daugiausia 505 tūkst. km³ išgaruoja nuo vandenyno. Maž ir didž vandens apytakos ratais grįžta atgal. Apie 9 tūkst. km³ vandens keliauja ratu nenuotakiose srityse. Apytaka priklauso nuo geograf padėties, absoliut aukščio, nuotolio nuo jūrų ir vandenynų, kas apsprendžia oro masių judėjimo ypatybės, keičiasi kiekis, intensyvumas, labai skiriasi susidariusios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5159 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (5159 ž.)
Darbo duomenys
  • Hidrologijos ir meteorologijos špera
  • 3 psl., (5159 ž.)
  • Word failas 106 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Bendroji hidrologija (2)

Bendroji hidrologija (2) Hidrologija ir meteorologija
Peržiūrėti darbą

Hidrologija ir hidraulika

Hidrologija ir hidraulika Hidrologija ir meteorologija
Peržiūrėti darbą

Hidrologija

Hidrologija Hidrologija ir meteorologija
Peržiūrėti darbą

Hidrologija (5)

Hidrologija (5) Hidrologija ir meteorologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą