Referatai

Heraldika

9.2   (2 atsiliepimai)
Heraldika 1 puslapis
Heraldika 2 puslapis
Heraldika 3 puslapis
Heraldika 4 puslapis
Heraldika 5 puslapis
Heraldika 6 puslapis
Heraldika 7 puslapis
Heraldika 8 puslapis
Heraldika 9 puslapis
Heraldika 10 puslapis
Heraldika 11 puslapis
Heraldika 12 puslapis
Heraldika 13 puslapis
Heraldika 14 puslapis
Heraldika 15 puslapis
Heraldika 16 puslapis
Heraldika 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmonija, tobulindama savo tarpusavio bendravimą ir žinių įsisavinimą, yra sukūrusi daugybe ženklų sistemų. Šiandien labai sunku įsivaizduoti senąsias ir esamas pasaulio civilizacijas be hieroglifų, raidžių, skaičių, alegorinių figūrų, Morzės abėcėlės, kelio ženklų, chemijos ir kitų sutartinių simbolių. Jiems priklauso viduramžiais atsiradę ir iki mūsų dienų išlikę ir naudojami herbai. Jie, nelyginant su kitais ženklais, turėjo ir praktinę reikšmę. „Herbų simboliuose buvo įprasminti visuomenės siekiai, idėjos, ambicijos, net konkretūs įvykai“1. Viktoras Hugo yra parašęs: „Mokančiam skaityti heraldiką- herbas yra algebra, herbas yra kalba. Herbe yra surašyta visa antrosios viduramžių pusės istorija, kai pirmosios jų pusės istorija surašyta romaniškų bažnyčių simbolikoje“. Pažinti herbus iš tikro nėra paprasta. Senieji herbai yra paslaptingi, net heraldikos specialistams kartais labai sunku pasakyti, ką reiškia herbe pavaizduotas simbolis. Laikas herbą padarė dar paslaptingesnį, kiekviena epocha jį stengėsi savaip interpretuoti, papildyti naujomis prasmėmis, pritaikyti jas prie to meto idealų ir aktualijų. Taigi herbas turi specifinę skraistę, kuri apdengė jį dar seniausiais laikais, o istoriko darbas yra tą paslapties skraistę bent šiek tiek praskleisti.
Herbai tiek viduramžiuose tiek naujaisiais laikais buvo taip paplitę, kad heraldikos atgarsių galima rasti beveik visose žmonių gyvenimo srityse: politikoje, mene, karyboje, teisėje, literatūroje, liaudies kūryboje, net genealogijoje, sfagistikoje ir numizmatikoje. Kilmingi vyrai herbus vaizdavo ant kovinių skydų, dvaro aprangos, moterys- ant suknelių, rūmų tarnai nešiojo herbines livrėjas. Herbai pateko į vėliavas, antspaudus, monetas, proginius medalius. Herbais puoštos valdovų pilys ir rūmai, kilmingųjų ir miestiečių pastatai, bažnyčios, rotušės, karietos, krosnys, knygos, baldai, namų apyvokos reikmenys. Rašytojai kūrė nepaprastai herbų atsiradimo legendas. ”Herbas lydėjo žmogų per visą jo gyvenimą, net į paskutinę kelionę. Juos galima rasti ant karstų, sarkofagų, laidojimo kriptų, epitafijų, memorialinių ir antkapinių paminklų“2.
Kaimyniniuose kraštuose išleista daugybė knygų, skirtų herbų kilmei, jų raidai aptarti, tačiau Lietuvoje dėl susiklosčiusių nepalankių politinių aplinkybių, apie herbus nebuvo galima net kalbėti. Tik atgavus nepriklausomybę atsivėrė galimybės atidžiau pažvelgti į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3897 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • PRATARMĖ 2
 • HERALDIKOS PAGRINDAI 3
 • SKYDAS 4
 • SPALVOS, METALAI, KAILIAI 5
 • SPALVOS ir METALAI 6
 • KAILIAI 7
 • HERBŲ FIGŪROS 7
 • HEROLDINĖS FIGŪROS 7
 • MOBILIOSIOS FIGŪROS 8
 • JUNGTINIAI HERBAI 11
 • HERBŲ PUOŠYBA 11
 • HERBŲ ATVAIZDAI SENUOSIUOSE LIETUVOS SPAUDINIUOSE 12
 • ŠIUOLAIKINĖ HERALDIKA 14
 • NAUDOTA LITERATŪRA: 16
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (3897 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 17 psl., (3897 ž.)
 • Word failas 678 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą