Kita

Helenistinė Egipto visuomenė

10   (1 atsiliepimai)
Helenistinė Egipto visuomenė 1 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 2 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 3 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 4 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 5 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 6 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 7 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 8 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 9 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 10 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 11 puslapis
Helenistinė Egipto visuomenė 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas

Ištrauka

Helenizmas yra vienas svarbiausių Senovės Graikijos periodų, kurio datavimas prasideda po Aleksandro Makedoniečio mirties 323 m. pr. Kr. iki 146m. pr. Kr., kai Graikija tapo Romos provincija. Tačiau Roma taipogi tęsė helenistines tradicijas kultūriniu ir visuomeniniu principu iki krikščionybės paplitimo. Šis graikiškosios kultūros plitimas ekspansinėse šalyse yra itin svarbus visuomeniniu pagrindu, kuris tapo gana sudėtinga hierarchija.
Todėl savo darbe apžvelgsiu svarbiausias helenistinio Egipto visuomenės klases, jų santykiavimą tarpusavyje, taip pat stengsiuosi kuo vaizdingiau interpretuoti jų padėti ir priklausymą aukščiausiajam valstybės organui.
HELENIZMO CHARAKTERISTIKA
Pirmiausia, helenizmas plačiausiai apima kultūrinę ir visuomeninę sferas. Todėl graikiškasis mentalitetas ypatingai veikė centralizaciniu pajungimu. Aukščiausias organas helenistiniame Egipte buvo karalius ir žemvaldžiai aristokratai, kurie užimdavo svarbius valstybinius postus, taip susiformavo tam tikras biurokratinis aparatas, kuris Egipte pasireiškė tam tikra monarchijos atmaina1.
Egipto visuomėnė nuo seniausių laikų turėjo itin didelį solidarumą savo dievų panteonui, todėl helėnai tuo pauikiausiai pasinaudojo. Tikėjimas, jog karalius turi dieviškųjų galių disponuojant valdžia, egiptiečius kaip mat privertė atsiduoti atėjūnams. Todėl būtent helenistinės monarchijos metu įsigali charizmatinė valžia, kuri visuomenės sluoksnius privertė tikėti valdovo dieviškosiomis savybėmis2. Tokiu atveju valdovas be problemų galėjo valdyti žmonių mases, o tai buvo labai paranku norint plėsti antikos kultūrą visuomeniniame sektoriuje. Tačiau didžiuliai mokesčiai, žmonių sukilimai pasireiškė didžiuliu antagonizmu, kuris silpnino karaliaus valdžią. Tenka pridurti ir tai, jog tuo metu kolonijiniame Egipte nebuvo apsieita ir be tam tikro despotizmo, kurį pradžioje demonstravo Ptolemėjų dinastija, pasitelkdama tam tikrą karinį mechanizmą. Tačiau despotizmas nepasireiškė itin drastiškomis formomis- kas reikalinga buvo palikta, o diegiama tik tai, ko trūko. Karaliai gana nuolankiai elgdavosi su miestais, skirdavo lėšų restauracijoms, globojo juos.
Į Rytus pradėjo keltis makedoniečių amatininkai, pirkliai, žemdirbiai, turtingesni gyventojai statėsi prašmatnias vilas, o vargingesnieji įsikurdavo miesto pakraščiuose.Tvarkai palaikyti miestuose buvo skiriami kariniai daliniai. Savaime aišku visas valstybės valdymo aparatas turėjo būti graikų. Atėjūnų viešpatavimo simbolis tapo didysis Aleksandrijos miestas, kuris tapo didžiausiu helenistiniu kultūros centru, o Aleksandrijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2244 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS3
 • HELENIZMO CHARAKTERISTIKA..4
 • PTOLEMĖJŲ DINASTIJA IR VISUOMENĖ..5
 • • ŽYNIŲ SLUOKSNIO AUTORITETAS7
 • • ŽEMESNIŲJŲ KLASIŲ VISUOMENĖ. 8
 • EGIPTO VISUOMENĖ ROMOS IMPERIJOS SUDĖTYJE.10
 • IŠVADOS11
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS..12
Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2244 ž.)
Darbo duomenys
 • Senovių istorijos rašto darbas
 • 12 psl., (2244 ž.)
 • Word failas 92 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą