GUI (graphic user interface) tai grafinė vartotojo sąsaja. Ši funkcija į kompiuterį išveda įvairius langus, meniu ir kitus objektus ir leidžia mums juos valdyti. Valdymas vyksta per grafinius elementus. GUI ima iš vartotojo komandas ir perduoda jas operacinei sistemai, o operacinė sistema šias komandas interpretuoja ir verčia į mašinų kalbą. Kol grafinės vartotojo sąsajos nebuvo, visas kompiuterio valdymas buvo atliekamas per komandinę eilutę, nepatyrusiam vartotojui tia keldavo problemų. Tą buvo galima pastebėti senose operacinėse sistemose, tokiose kaip os/2. Siuolaikinėse operacinėse sistemose grafinė sąsaja yra neatskiriama nuo jų, pvz Windows. Be GUI operacinėse sistemose engalėtume atlikti: nematytume langų, mygtukų, ikonų, pelės žymeklio, įvairių meniu ir t.t. dar net neaisku keik naujų veiksmų atliks GUI.
Su kilnojamom GUI C++ bibliotekom kodas gali būti plėtojamas ne tim MS Windows bet ir linux platformose.
Pageidaujami GUI bruožai:
• Būtu galima pritiakyti įvairioms platformoms
• Lengva naudoti. Būtų paruošta išsami dokumentacija.
• Vartotojo sąsajoje pateiktas geros kokybės įrankių komplektas.
Programos rašymas skirtingoms operacinėms sistemoms labai skiriasi, pvz.: norint sukruti naują langą „Windows“ os rašysime visiškai kitokį kodą nei kurdami Linux os. Kita GUI kūrimo problema ta, jog keikviena operacinė sistema savaip reguoja į įvykius ir skirtingai sprendžia susidariusias problemas. Rinkdamiesi kokiai operacinei sistemai kuriame GUI atitinkamai turimia pasirinkti reikiamą biblioteką. Yra biblioteku skirtų vienai os, tai MFC ar OWL (šios bibliotekos yra skirtos Windows os), yra bibliotekų, kurios skirtos Linux ir Windows operacinėm sistemom, tai pvz.: V, YACL ar wxWindows.
Dauguma GUI esminių bruožų, tokių kaip dinaminės ir geometrinės langų ir valdymo cherarhijos nėra tiesiogiai suprantamos C++ sintaksei. Todėl šie bruožai turi būti pamėgdžioti.
GUI kūrimo įrankiai
Trys pagrindiniai grafinės vartotojo sąsajos komponentai būtų:
• Standartinė langų kontrolė. Rinkinys langų valdymo komponentų. Tai pranešimo langai („message box“), tekstas, įvairūs pasirinkimo mygtukai, pažymėjimai ir t.t
• Standartinė langų diologas. Langų dialogą galime pastebėti tada, kai pakeičiamas teksto šriftas, pakeičiama spalva, naršome po failų katalogus.
• Pačio sudarytas(„costum“) GUIs....
Šį darbą sudaro 904 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!