Kita

Gudavičius - kuria ar rekonstruoja istoriją?

9.4   (3 atsiliepimai)
Gudavičius - kuria ar rekonstruoja istoriją? 1 puslapis
Gudavičius - kuria ar rekonstruoja istoriją? 2 puslapis
Gudavičius - kuria ar rekonstruoja istoriją? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

namų darbas. tai įrodantis tekstas, kad ne visada galima pasitikėti autoritetingais istorikais ir verčiantis suimąstyti, ar Mindaugas tikrai buvo karūnuotas liepos 6 dieną

Ištrauka

Edvardas Gudavičius – vienas iš žinomiausių Lietuvos istorikų, humanitarinių mokslų habilituoyas daktaras, gavęs ne vieną svrbų apdovanojimą. Tai jis „surado“ kada karūnuotas Lietuvos karalius Mindaugas, parašė daug knygų, pavyzdžiui: “Lietuvos istorija”, rekonstravo didelę dalį Lietuvos istorijos, o ko nepavyko rekonstruoti tiksliai, truputėli „pridėjęs“ iš savo galvos.
Nustatydamas šią datą prof. Gudavičius rėmėsi lenkų istoriko Julijušo Liatkovskio pradėtu darbu, kuris jau bivo nurodęs liepos pirmąją pusę, kaip Mindaugo karūnavimo mėnesį. Liatkovskis, kuriuo rėmėsi prof. Gudavičius, rėmėsi kuršo vyskupo Henriko aktu, kuriame minima pranciškonas Adolfas. Tas pats pranciškonas adolfas minimas ir Mindaugo žemaitijos donacijoje Livonijos ordinui. Be to, jis dalyvavo Mindaugo karūnacijoje kaip liudininkas. Yra minima, kad į Kuršą Adolfas atvyko liepos 18 d.
Livonijos dokumentacijoje dažniausiai buvo naudojamas bažnytinis kalendorius. Tai reiškia, kad buvo nurodomas ne mėnuo ar diena, o bažnytinės šventės. Jei tą dieną šventės nebūdavo, buvo nurodomas dienų skaičius iki ar po šventės. Tačiau Mindaugo karūnacijos akte nurodomas tik liepos mėnuo, o diena nenurodyta.
Viduramžiais karaliai būdavo vainikuojami arbe per svarbias bažnytines šventes, arba sekmadieniais. Pagal istorikų naudojamas chronologines lenteles 1253 metais liepos sekmadieniai buvo 6, 13, 20, 27 dienos.
Mindaugo donacijos aktą popiežius aptspaudavo rugpjūčio 21 d. Vadinasi, aktas rugpjūčio 21 d. turėjo būti Romoje. Pasak prof. Gudavičiaus XIII a. Iš Lietuvos į Italiją buvo galima nukeliauti per 5 savaites. Tai teigdamas profesorius remiasi vienu istoriku, tačiau istorijos profesorius negali pasakyti kokiu, nes pamiršo...
Silpnoji prof. Gudavičiaus teorijos vieta yra ta, kad liepos mėnesį jokių bažnytinių švenčių nebuvo, o liepos 6-oji buvo eilinis sekmadienis. Kyla abejonės, kad prof. Gudavičiaus paskelbta data, tėra skubota jo hipotezė. Be to, absurdišku atrodo ir faktas, kad XIII a. Europoje nuo Lietuvos iki Romos buvo galima nukeliauti per 5 savaites. Tuomet Europoje kelių nebuvo (pirmieji ir vieninteliai keliai buvo pastatyti dar senovės Romos laikais, didžiąją žemyno dalį dengė miškai ir pelkės, tekdavo keliauti iš miesto į miestą, nors...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 699 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (699 ž.)
Darbo duomenys
  • LDK istorijos rašto darbas
  • 3 psl., (699 ž.)
  • Word failas 32 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą