„Viena mašina gali atlikti penkiasdešimties paprastų žmonių darbą.
Dažnas Lietuvos verslininkas, paklaustas, kas valdant įmonę sudėtingiausia, atsako, jog būtent gebėjimas valdyti žmones.
Kiekvienoje įmonėje, nesvarbu, ar ji yra stambi, ar smulki, yra vykdomas personalo (personalas- tai tam tikras pareigas einančių darbuotojų visuma) valdymas. Žinoma, vienose įmonėse jis yra vykdomas plačiau, kitose siauriau, bet visose įmonėse jis apima pagrindines personalo valdymo veiklas, kurias matome 1 paveiksle.
Žmogiškųjų išteklių valdymas – ne vien tinkamas darbų paskirstymas. Tai – motyvavimo sistemos, konfliktų sprendimo būdai, darbuotojų adaptacija, atestacija, mokymo ir švietimo būtinumo įvertinimas, lojalumo įmonei problemos sprendimas ir dar daugelis kitų, ne mažiau svarbių aspektų. Ir visus juos būtina numatyti, įvertinti, pasirinkti pačius tinkamiausius sprendimus.
• sudaryti galimybes darbe maksimaliai panaudoti savo gabumus, sugebėjimus, realizuoti savo lūkesčius (A.Sakalas, 2003).
Lietuvoje personalo valdymas reikalauja ypatingo įmonės vadovų dėmesio, nes čia beveik nėra materialinių išteklių, todėl reikia maksimaliai išnaudoti žmogiškuosius išteklius. Vadovai turėtų įžvelgti kiekvieno darbuotojo reikšmę visoje bendro kolektyvo darbo sistemoje, taip pat ir siekiant pagrindinio tikslo – pelno.
Personalo valdymo sudedamosios dalys ir procesai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, planuojami ir koordinuojami. Personalo valdymo sudedamosios dalys yra susijusios ne vien tuo, kad viena eina paskui kitą. Visos jos turi jungiamąją grandį – darbuotoją su jam skirtomis funkcijomis, įteisintomis pareigybių nuostatuose, ir darbo vieta, apibrėžta struktūroje.
Lietuvoje, dėl ekonominio nuosmukio ir tarybiniais laikais susiklosčiusių tradicijų, personalo valdymo sistemą neigiamai lemia kiek kitokie veiksniai nei pasaulyje matomos tendencijos. Kadangi didelė darbo jėgos pasiūla ir maža paklausa, nesiskaitoma su darbuotojų materialiniais (mokamos mažos algos), socialiniais (taikomi autoritariniai metodai, nesirūpinama socialiniu saugumu) poreikiais.
Galime išskirti dvi pagrindines darbo su personalu politikos kryptis:
1. Vykdoma netoliaregiška, gyvenimo tik šia diena politika. Jai būdingi materialūs prioritetai, o ne dėmesys personalui. Perkamos naujos technologijos, tačiau neskiriama dėmesio darbuotojams mokyti, personalo poreikis patenkinamas per darbo rinką, vyrauja autoritariniai vadovavimo metodai. Tokios politikos pasekmės labai skaudžios, nes formuojamas vienadienis kolektyvas, jo nariai dirba...
Šį darbą sudaro 5589 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!