Referatai

Gonorėja (2)

10   (1 atsiliepimai)
Gonorėja (2) 1 puslapis
Gonorėja (2) 2 puslapis
Gonorėja (2) 3 puslapis
Gonorėja (2) 4 puslapis
Gonorėja (2) 5 puslapis
Gonorėja (2) 6 puslapis
Gonorėja (2) 7 puslapis
Gonorėja (2) 8 puslapis
Gonorėja (2) 9 puslapis
Gonorėja (2) 10 puslapis
Gonorėja (2) 11 puslapis
Gonorėja (2) 12 puslapis
Gonorėja (2) 13 puslapis
Gonorėja (2) 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gonorėja – visame pasaulyje labiausiai paplitusi venerini liga. Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos pranešimų ( 1977 m. ) duomenimis, daugelyje kraštų sergamumas venerinėmis ligomis, ypač gonorėja, didėja.Oficialūs statistiniai duomenys rodo, kad pa-saulyje kasmet gonorėja serga 60-65 milijonai žmonių. Manoma, jog gonorėja dėl dažnos besimptonės eigos, atsparumo antibiotikams, recidyvų ir sudėtingų komplikacijų yra rimta medicinos problema. Sergamumas gonorėja ne vien medicininė, bet ir socialine problema, nes ji susijusi su moralės, vedybų, šeimos, lytinio auklėjimo ir kitomis problemomis.
Mūsų šalyje dėl valstybinės kovos su venerinėmis ligomis sistemos venerinės ligos, tarp jų ir gonorėja, taip nepaplito kaip daugelyje kapitalistinių šalių. Ši sistema apima vieningą kovos su venerinėmis ligomis planavimą ir vadovavimą, specializuotų gydymo profilaktikos įstaigų organizavimą. Minėtos įstaigos vykdo sergamumo apskaitą, gydo, nustato infekcijos šaltinius ir lytinius kontaktus, organizuoja profilaktinius tikrinimus, sanitarinį švietimą ir kt.
Tikslas: supažindinti su labai greitai plintančia liga ir laiku diagnozuoti.Dėl asmens sveikatos užkirsti jiems kelia, padėti atgauti ir sustiprinti sveikatą.
3. Kokios gali būti pasekmės.
Tai ne tik labiausiai paplitusi venerinė liga, bet ir viena iš dažniausių infekcijų. PSO duomenimis, kasmet pasaulyje serga gonorėja apie 150 milijonų žmonių.
Ligą sukelia gonokokas, kurį 1879 m. atrado ir aprašė A. Neiseris. Gonokokas priklauso diplokokų grupei, sudarytas iš 2 pusrytulių, perskirtų plonais tarpeliais.Atsuktos viena į kitą gonokokų dalys yra įgaubtos, todėl kiekviena gonokoko pusė panaši į inkstą ar pupelę.
Kiekviena gonokokų pora apgaubta permatoma kappsule.Leukocitai fagocituoja gonokokus,todėl tepinėjyje matome gonokokus leukocitų viduje. Gonokokai žūdami išlaisvina endotoksiną, trukdo augti ir skatina jungiamojo audinio vystimąsi.
Gonokokas mažai atsparus išoriniams dirgikliams, ligonių pūliuose jis išsilaiko tol, kol pūliai išdžiūsta.Drėgnoje aplinkoje gali ašsilaikyti 2-24 val. Optimiausia temperatūra 36-37˚C. Žmogaus organizme nežūsta 40˚C temparatūroje,taciau tada jų gyvybiškumas sumažėja.Mėgintuvėlyje 40˚C temparatūroje sunaikina gonokokus per 3-5 val. , 1% protorgolio tirpalas – per 10 min., 0,1% sublimato tirpalas dar greičiau.
Gonokokas laikosi žmogaus organizme pažeidimo židinių pūliuose: vyrų - šlaplėje, moterų – šlaplėje ir gimdos kaklelio kanale.
Tiriant...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2984 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2984 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų referatas
  • 14 psl., (2984 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Gonorėja

Gonorėja Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą