Kamieninės ląstelės.......................................................13psl
Genetiškai modifikuoti organizmai...............................19psl
Išvados...........................................................................24psl
Naudota literatūra..........................................................25psl
Įvadas
Tūkstančius metų žmogus pamažu keitė gyvūnus ir augalus,atrinkdamas ir daugindamas tuos,kurie turėjo tam tikrų savybių.Šiandien organizmo požymius mokslininkai gali pakeisti daug greičiau,apgalvotai keisdami jo genus.Šis procesas vadinamas genų inžinerija.Taip galima išvesti genetiškai modifikuotus organizmus,kurie turėtų didesnę maistinę vertę ar būtų panaudoti vaistams gaminti.Tačiau genų inžinerija iki šiol kelia abejonių.Nuo pat pirmųjų genų inžinerijos bandymų XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje dėl genetiškai modifikuotų organizmų netyla ginčai.Šalininkai tvirtina,kad genetiškai modifikuoti organizmai būtini pamaitinti pasauliui,gydyti ligoniams ir visokeriopai gerinti gyvenimui.priešininkai įrodinėja,kad vienų rūšių genų įterpimo į kitą padariniai nenuspėjami ir gali liūdnai baigtis žmonių sveikatai ir aplinkai.
Kas yra genų inžinerija
• Genų inžinerija siekia pakeisti genetinį kodą,kad būtų išvengta trūkumų,pavyzdžiui paveldimų ligų;
• Pasitelkiant biotechnologijas bandoma sukurti vaistus nuo nepagydomų ligų;
• Agrokultūroje augalus siekiama padaryti atsparius kenkėjams ir maistingesnius;
• Klonavimo pagalba zoologai ir botanikai tikisi prikelti išnykusias rūšis ir išsaugoti šiuo metu nykstančias;
• Genų inžinerijos būdu modifikuotos bakterijos naudojamos teršalams šalinti iš aplinkos,dirvos derlingumui didinti.
Genų inžinerija - didelis XX a. laimėjimas, fantastiškas mokslo progresas, išsprendžiantis daugelį globalinių problemų.Svarbu, kad taikant šiuos metodus laboratorijoje galima sintetinti hormonus, vaistus. Sukūrus herbicidams atsparius augalus, ūkininkams mažiau reikia ravėti laukus. Transgeninių augalų, turinčių atsparumą vabzdžiams, nereikia purkšti pesticidais, nes augale jau yra pasigaminęs nuodas.Genų inžinerija remiama ir Jungtinių Tautų organizacijos.Tai vienas iš būdų aprūpinti maistu badaujančias šalis - sukurtos veislės yra derlingesnės, jas lengviau prižiūrėti, jos atsparesnės klimato pokyčiams. Kiekvienas organizmas – bakterija, augalas ar žmogus turi savo originalius genus. Tarp jų įstatomas svetimas, kito organizmo genas. Geną galimą įkelti ir iš labai tolimos rūšies – iš bakterijos į bulvę, iš žmogaus į bakteriją. Taip genų inžinerijos būdu sukuriamas transgeninis arba genetiškai modifikuotas organizmas.
Bakterijos
Genų inžinerijoje plačiai naudojamos bakterijos į jas įterpiant reikiamą geną, lemiantį tam tikros medžiagos susidarymą.Kadangi bakterijos greitai dauginasi, jos gali greitai pagaminti tokią medžiagą.
Į bakterijų ląsteles patenka rekombinuotos plazmidės, ypač jei ląstelės paveikiamos...
Šį darbą sudaro 4682 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!