kuria pasireiškia komandiruotų asmenų teisinės padeties neapibrėžtumas.
2004 m. gegužės 1 d. Lietuva tapo visateise Europos Sąjungos nare, Stojimo sutartimi Lietuvos Respublika įsipareigojo stojimo momentu su nedidelėmis išimtimis (pvz., dėl pereinamųjų laikotarpių darbuotojų judėjimo srityje) perimti visą Europos Sąjungos acquis darbo teisės srityje, jį visiškai įgyvendinti ir taikyti savo teritorijoje. Savo įsipareigojimų vykdymą Lietuva gali užtikrinti iš esmės keliais būdais ir tai priklauso nuo Bendrijos teisės šaltinio, iš kurio kyla atitinkami reikalavimai. Europos Bendrijos pirminė teisė inkorporuojama į valstybių narių teisines sistemas ir yra jose taikoma, jos teisinės nuostatos valstybėse narėse galioja vienodai ir tiesiogiai bei naudojasi viršenybe net ir vėliau išleistos nacionalinės teisės atžvilgiu4. Tai reiškia, kad įsigaliojus Stojimo sutarčiai, „EB sutartyje įtvirtintos tiesioginio veikimo ir taikymo darbo teisės normos, kaip ir tarptautinių sutarčių self-executing normos, tiesiogiai veiks ir bus taikomos Lietuvoje bei įgis viršenybę prieš nacionalinę teisę“5. Bendrijos institucijų kompetencija leisti reglamentus kaip antrinės teisės šaltinius, darbo teisės srityje yra gana ribota (tik EB sutarties kompetencijos normų numatytais atvejais), nes būdama intensyviausia Bendrijos teisėkūros forma, visiškai išstumia arba apriboja iki minimumo nacionalinių teisės normų galiojimą – reglamentų perkėlimas į nacionalinę teisę yra nereikalingas. Bendrijos institucijoms atliekant darbo santykių teisinį reguliavimą svarbiausios yra direktyvos, nes jų nuostatos , palyginus su reglamentais, nėra skirtos tiesiogiai taikyti ir ne taip intensyviai veikia valstybių narių nacionalinę teisę. Tam, kad direktyvos tikslai būtų įgyvendinti, paprastai yra reikalingas nacionalinis teisės aktas. Pagal EB sutarties 249 straipsnį nacionalinėms institucijoms šiuo atveju paliekama laisvė pačioms pasirinkti direktyvų įgyvendinimo formas ir priemones, pvz., bendresniu požiūriu – visiškai naujų darbo teisės normų kūrimas arba galiojančių normų koregavimas. Darbo teisei reikšmingų nuostatų gali pasitaikyti ir kituose Bendrijos institucijų išleistuose teisės aktuose: sprendimuose, rekomendacijose, gairėse, nuomonėse ir kt.
Kalbant apie garantijas komandiruotiems į užsienį darbuotojams, bus remiamasi EB institucijų aktais, esant situacijai, kada jie yra įgyvendinti Lietuvos teisėje, bus pateikiama įgyvendintų aktų...
Šį darbą sudaro 8525 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!