Kita

funkcionalizmas

10   (1 atsiliepimai)
funkcionalizmas 1 puslapis
funkcionalizmas 2 puslapis
funkcionalizmas 3 puslapis
funkcionalizmas 4 puslapis
funkcionalizmas 5 puslapis
funkcionalizmas 6 puslapis
funkcionalizmas 7 puslapis
funkcionalizmas 8 puslapis
funkcionalizmas 9 puslapis
funkcionalizmas 10 puslapis
funkcionalizmas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas

Ištrauka

IŠVADOS……………………………………………………………………………...
LITERATŪRA………………………………………………………………………….
Remiantis funkcionalizmu visuomenė sudėtinga sistema, kurios atskiros dalys veikia drauge, kad sukurtų stabilumą bei solidarumą. Vadinasi sociologija turėtų tirti santykius, siejančius visuomenės dalis vieną su kita ir su visa visuomene. Pavyzdžiui, visuomenės religinius tikėjimus bei papročius galima nagrinėti ieškant jų ryšių su kitomis visuomenės institucijomis.
Darbo tikslas - susipažinti su vienu iš naujesnių teorinių rakursų tai yra funkcionalizmu.
3. Kodėl funkcionalizmas praranda populiarumą ?
1. FUNKCIONALIZMO SAMPRATA
Funkcionalizmas- filosofinė koncepcija, didžiausią reikšmę teikianti funkcijos sąvokai ir funkcinę priklausomybę laikanti lemiama. Mokymas, pagal kurį minčių objektai yra ne realybės, o kitų duotybių funkcijos. Pvz.: pragmatizmas mąstymą kai kada apibudina kaip veiksmų funkciją.
Funkcionalizmas turi keletą pavadinimų: struktūrinis funkcionalizmas, funkciniu struktūralizmu, normatyviniu funkcionalizmu. Taip yra todėl, kad socialinėse teorijose visuomenės struktūros tarpusavyje labai susipynusios, o jų tyrimas vienas kitą papildo. Nors funkcionalizmas sociologijoje skiriasi nuo funkcionalizmo antropologijoje, tarp jų yra fundamentalių panašumų. Svarbiausi skirtumai kyla iš to, kad antropologija pirmiausia tiria paprastas arba tradicines visuomenes, kuriose giminystes sistemos atlieka beveiki visas svarbiausias ir ne tokias svarbias socialines funkcijas, o sociologija formavosi kaip modernių visuomenių, kurioms būdingas ryškus institucinis bei funkcinis susiskaldymas, pažinimas.
Funkcionalizmas priklauso makrolygmens konsensuso teorinei paradigmai, kuri priešinama konflikto paradigmai, kuri priešinama konflikto paradigmai, nors tarp jų yra esminių panašumų. Ir socialinis konfliktas yra neatsiejami nuo struktūrinio visuomenės aiškinimo, tačiau konsensuso teorijos įvairių socialinių vienetų bendras normas ir vertybes bei jų laikymąsi traktuoja kaip esminius bet kurios visuomenės struktūrinius elementus. Ši perspektyva savo dėmesį koncentruoja į socialinę tvarką, kuri remiasi visuomenės narių nebyliu susitarimu, o socialinę kaitą aiškina kaip lėtą ir santykinai tvarkingą procesą.
2. FUKCIONALIZMO FORMAVIMASIS
Visuotinai pripažįstama, kad funkcinis mąstymas remiasi organizmo analogija:dalinės sociokultūrinės sistemos yra analizuojamos jų daromo poveikio bendrai visumos būklei atžvilgiu. Nors organizmo analogija yra labai sena siekia dar graikų filosofiją, bet moderniais laikais A. Comte‘as vienas pirmųjų tiesiogiai aptarė organizmo analogiją sociologijoje.jo požiūriu egzistuoja tam tikras atitikimas tarp šatinės socialinio organizmo analizės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1933 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 3
 • 1. FUNKCIONALIZMO SAMPRATA.
 • 4
 • 2. FUNKCIONALIZMO FORMAVIMASIS
 • 5
 • 3. FUNKCINIŲ METODŲ ĮVAIROVĖ .
 • 7
 • 4. FUNKCIONALIZMO KRITIKA..
 • 10
Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1933 ž.)
Darbo duomenys
 • Socialinių paslaugų administravimo rašto darbas
 • 11 psl., (1933 ž.)
 • Word failas 87 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą