Referatai

Fobijos

9.0   (3 atsiliepimai)
Fobijos 1 puslapis
Fobijos 2 puslapis
Fobijos 3 puslapis
Fobijos 4 puslapis
Fobijos 5 puslapis
Fobijos 6 puslapis
Fobijos 7 puslapis
Fobijos 8 puslapis
Fobijos 9 puslapis
Fobijos 10 puslapis
Fobijos 11 puslapis
Fobijos 12 puslapis
Fobijos 13 puslapis
Fobijos 14 puslapis
Fobijos 15 puslapis
Fobijos 16 puslapis
Fobijos 17 puslapis
Fobijos 18 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Fobijos kaip reiškiniai išties labai paplitę ir buvo aprašomi nuo seniausių laikų. Fobijų rūšių – apie 500, bet pažanga reguliariai pametėja „malkų“ į šį liepsnojantį laužą.
Paprastą baimę žmogus paprastai gali nugalėti. Kartais lengvai, kartais didelėmis valios pastangomis, bet savarankiškai. Tarkim, jūs baiminatės važinėtis elektriniais traukiniais, bet važinėti labai reikia. Su fobija susidoroti kur kas sunkiau. Jos rūšių esama daug: tai žmogų persekiojantys priminimai, potraukiai, lūkesčiai, abejonės, lydimi begalinių patikrinimų: ar išjungtos namie dujos, užgesinta šviesa, uždaryti langai, užrakintos durys...šie reiškiniai gali būti paplitę ir tarp sveikų žmonių, todėl, įtarus turint ką nors panašaus nereikėtų imtis diagnozės.
Tad fobijos skiriasi nuo visų kitų baimių ypatingo stiprumo jėga ir žmonių negalėjimu ją įveikti savo pačių jėgomis. Tiesa, fobijos apimtas žmogus puikiai suvokia asmeninės padėties kvailumą ir pats kritiškai į šia padėtį žvelgia. Todėl fobijas bandoma nuslėpta.
Jokie visuomenės padėties skirtumai, joks išsilavinimo dydis neturi įtakos fobijoms. Nuo jų gali kentėti tiek itin intelektualūs asmenys, tiek ir mažai raštingi garsūs veikėjai ir paprasti juokeliai. Išsilavinusiems netgi sunkiau, kadangi jie aštriau jaučia, kokios nesąmoningos jų baimės ir stipriau išgyvena savo negalavimą... tam tikro vyriškumo reikalauja apsilankymas pas psichiatrą.
Ar galima pasakyti, kad į fobija yra linkę tik atitinkami asmenybės tipai. Išties, yra įtarių, drovių, lengvai pažeidžiamų žmonių, kurie nuo vaikystės jaučia įvairiausių baimių. Jeigu baimės netrukdo žmogui adaptuotis prie įvairių gyvenimo sąlygų, o tik pasireiškia tam tikrais charakterio keistumais, galima kalbėti apie ypatingesnę jo asmenybės struktūrą. Dažniausiai tokie žmonės griežtai reglamentuoja savo gyvenimą ir prisitaiko prie savo keistumų taip, kad jo niekas ir nepastebi.
Jei kalbam apie tai, jog žmogus negali prisitaikyti prie gyvenimo arba palaipsniui, atsiduodamas fobijoms, iš gyvenimo iškrenta, mes jau galime kalbėti apie psichopatiją. Esama juk psichopatų, kurie stengiasi pasislėpti nuo supančio pasaulio lįsdami į savo kiautą (vienas iš ryškesnių atstovų – literatūrinis personažas plačiai žinomas Oblomovas).
Yra žmonių, kurie nuolat baiminasi dėl smulkmenų. Štai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2865 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
18 psl., (2865 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 18 psl., (2865 ž.)
  • Word failas 64 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Fobijos (2)

Fobijos (2) Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą

Fobijos (3)

Fobijos (3) Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą