Namų darbai

Fašizmas (5)

10   (1 atsiliepimai)
Fašizmas (5) 1 puslapis
Fašizmas (5) 2 puslapis
Fašizmas (5) 3 puslapis
Fašizmas (5) 4 puslapis
Fašizmas (5) 5 puslapis
Fašizmas (5) 6 puslapis
Fašizmas (5) 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Aprašydamas 1921- 1922 metų įvykius Italijoje, specelus laikraščio The Daily Mail korespondentas ir fašistų gynėjas seras Percivalis Phillipsas rašė: ,,Fašistai dirbo savo negailestingą darbą su paniekinnančia ramybe… Bausmes jie skyrė lyg nepermaldaujami budeliai”.
1919 ir 1920 metų kairųjų įtaka Italijoje gerokai skyrėsi niuo konservatyvumo bangos Didžiojioje Britanijoje ir Prancūzijoje. Susirūpinusios, kad Italijoje gali įsivyrauti kairieji, vidurinioji klasė ir politinė dešinė smogė su Vakarų Europoje iki tol negirdėtu žiaurumu.
Kas buvo fašistai? Fašistai prasidėjo nuo kairiųjų socialistų vado Benito Mussolini. Vargingo mokytojo sūnus ir socializmo kalvis Mussolini gimė 1883 metų liepos 24 dieną Predappio kaime Romanijos srityje. Jis pakliuvo į bėdą už muštynes ir bendramokslio nudūrima. 1902- aisiais ekspatrijavo į Šveicarija. Jis susisieke su italų socialistais ir pradėjo rašyti socialistų laikraščiams, tarp jų revoliucinį sindikalistinį Avanguardia Socialista. 1903 metais buvo išvarytas iš šalies, bet italų policija neturėjo priežasties jį laikyti, tad jis vėl prasmuko atgal į Šveicariją čia tęsė politinę veiklą, įsimylėjo, tvirtino esąs susidomėjas intelektualiais dalykais ir kai pats sakė, klausėsi italų sociologo Vilfredo Pareto paskaitų 1905- ųjų sausio mėnesį, galbūt pasiilges tėvynės, pasinaudodamas amnestija, Mussolini grįžo į italiją ir išėjo tarnauti kariuomenėn. 1910 jis vėl italijoje, organizavo vietos socialistus Forli ir redagavo jų laikraštį Lotta di classe (Klasių kova). Kaip ir praeityje, toliau gynė smurtinę revoliuciją ir smerkė parlamentalizmą. 1912- ųjų suvaževime Emilijos srityje jis sėkmingai pateikė pasiūlymą, reikalaujantį pašalini vadus reformatorius, kurie nepasmerkė karo. Po keturių mėnesių jis tapo socialistų dienraščio AvantiĄ redaktoriumi. Siekdamas įgyvendinti savo idėjas, Mussolini iš pramonininkų, pasisakiusių už karą pasipelnymo tikslais, priėmė financinę paramą įkurti laikraščiu ll Popolo d’Italia. Tada buve kolegos apkaltino jį išdavyste, o istorikai dėl šio kaltinimo dar tebesiginčija. Būdamas tikras laikraštininkas, Missolini su pramonininkų pagalba išlaikė leidinį net po karo, kai baigėsi jo paskirtis padėti formuoti visuomenės nuomonę dėl įtraukimo i karą.
1919 metų rinkimuose Mussolini tapo aišku, kad, remdamasis kairuoliška programa, jis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2053 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2053 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos namų darbas
  • 7 psl., (2053 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Fašizmas ir nacizmas

Fašizmas ir nacizmas Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą

Fašizmas (2)

Fašizmas (2) Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą

Fašizmas

Fašizmas Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą

Fašizmas Europoje

Fašizmas Europoje Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą