Referatai

Faktoringo ir forfeitingo skirtumai

10   (1 atsiliepimai)
Faktoringo ir forfeitingo skirtumai 1 puslapis
Faktoringo ir forfeitingo skirtumai 2 puslapis
Faktoringo ir forfeitingo skirtumai 3 puslapis
Faktoringo ir forfeitingo skirtumai 4 puslapis
Faktoringo ir forfeitingo skirtumai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienos iš naujesnių ir vis didesnį populiarumą įgaunančių kreditavimo formų yra forfeitingas ir faktoringas. Šiame pranešime aptarsiu faktoringo ir forfeitingo pagrindinius bruožus ir pateiksiu jų tarpusavio skirtumus.
Faktoringas (angl. tarpininkas, agentas) - tai banko ar specialios kompanijos piniginių reikalavimų pirkimas iš tiekėjo dažniausiai už mažesnę negu jų balansinė vertė kainą ir jų inkasavimas. Faktoringo kompanija gauna pelną iš skirtumo tarp pinigų, gaunamų iš supirktųjų skolų ir tikrosios tų skolų vertės.
Forfeitingas - tai tam tikra kredito rūšis, kai pardavėjas atsisako nuosavybės teisės į debitorinius įsiskolinimus, kuriuos paprastai garantuoja pirkėjo šalies bankas, parduodamas juos su nuolaida “forfeituotojui” už grynus pinigus, arba, kitaip sakant, tai eksporto kreditavimas perkant vekselius ar kitus skolinius reikalavimus. Tai komercinio kredito transformacija į bankinį.
Svarbus skirtumas tas, kad faktoringo kompanijos nori dalyvauti didelėje eksportuotojo verslo dalyje, o forfeituotojai dirba pagal vieną sandorį.
3.Eksporto faktoringas.
Faktoringas gali būti vykdomas tiek šalies viduje, tiek užsienio prekyboje.
Forfeitingo operacijos atliekamos užsienio prekyboje. Gali būti eksporto ir importo forfeitingas. Forfeitingo atveju vekseliai yra perkami be regreso teisės. Forfeitingas gali būti iš esmės bet kuriam skoliniam įsipareigojimui, tačiau kad jis būtų teisiškai sutvarkytas, yra būtinas tratos arba solo vekselių forfeitingas. Vekselių apyvartą reglamentuojantys įstatymai, kaip žinome, leidžia šį procesą formalizuoti. Beje, kadangi forfeitingas yra pagrįstas banko “‘regreso teisės” atsisakymu (šis susitarimas tarp banko ir eksportuotojo sutvarkomas sutartimi), tai eksportuotojas turi absoliučiai pasitikėti banku, kuris garantuoja, kad nesėkmės atveju nepasinaudos “regreso taisykle”. Taigi “regreso teisės” atsisakymas sutvarkomas ne finansiniais dokumentais, o atskira specialia sutartimi.
Privalumai firmai, besinaudojančiai faktoringo bei eksportuotojui - forfeitingo paslaugomis yra gana panašūs. Faktoringo paslaugomis besinaudojanti firma, gaudama grynųjų turi naudos, jai nereikia laukti, kol jos skolininkai sumokės savo skolas. Faktoringo bendrovės gali patarti už tam tikrą mokestį, kaip įvertinti asmenų ar firmų kreditingumą. Taip pat firma gali apsidrausti nuo nemokumo rizikos, juk jei skolininkas nemokus, faktorija apmoka sąskaitas iš savo fondo (iki tam tikros sumos, kuri...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 982 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (982 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų referatas
  • 5 psl., (982 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Faktoringo ir forfeitingo esmė

Faktoringo ir forfeitingo esmė Finansai Peržiūrėti darbą

Faktoringo ir forfeitingo, kaip alternatyvių finansavimo šaltinių, tyrimas

Faktoringo ir forfeitingo, kaip alternatyvių finansavimo šaltinių, tyrimas Finansai Peržiūrėti darbą

Faktoringas ir faktoringo operacijos

Faktoringas ir faktoringo operacijos Finansai Peržiūrėti darbą

Faktoringas ir faktoringo ypatumai

Faktoringas ir faktoringo ypatumai Finansai Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt