Referatai

Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2)

10   (3 atsiliepimai)
Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2) 1 puslapis
Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2) 2 puslapis
Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2) 3 puslapis
Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2) 4 puslapis
Faktoringas: istorija, apibrėžimas, operacijos ir eksportas, paskirtis (2) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Faktoringas – viena iš seniausių finansavimų formų. Istorikai teigia, kad tokio tipo operacijos buvo vykdomos net prieš 4000 metų ir nedaug tepasikeitė iki šiol. Amerikoje faktoringas pirmiausia buvo naudojamas kolonijoms finansuoti. To meto išlikę įrašai teigia, jog pirmieji anglų kolonizatoriai atsikėlę į Ameriką 1620 m. buvo smarkiai įsiskolinę ir todėl pasirašė susitarimą su Anglijos finansininkais, kurie buvo vadinami “agentais ir faktoriais”. Šie finansininkai Anglijoje nupirkdavo kolonistams reikalingų medžiagų, įrengimų ir kt. prekių, o kolonistai jiems atsilygindavo vėliau tiekdami į Angliją vilną, žuvį, mišką.
Anglijos pramoninės revoliucijos laikais, šiaurės Anglijos tekstilės fabrikai eksportuodavo savo gaminius į Šiaurės Ameriką. Šie tekstilės fabrikai paskirdavo savo agentus (factors), kad pastarieji parduotų fabrikų produkciją Amerikoje, gautų pinigus už parduotą produkciją ir persiųstų pinigus atgal. Ilgainiui šių agentų ryšiai tapo tampresni labiau su Amerikos klientais, negu su savo darbdaviais Anglijoje. Agentų pelnas, kurį gaudavo iš komisinių mokesčių, tapo gerokai mažesnis už tą pelną, kurį gaudavo iš klientų Amerikoje inkasuojant, draudžiant kreditus ir atliekant kitas operacijas. Kai agentų pelnai tapo pakankamai dideli, tada jau jie patys galėjo finansuoti anglų-amerikiečių prekybą, sumokant anglų tiekėjams už eksportą.
Augant Amerikos pramonei, šie agentai vis labiau specializavosi vidaus prekyboje, o ne importo operacijose. Jų (agentų) apyvartos gerokai išaugo. Per paskutinius dešimtmečius įvairios pramonės šakos pradėjo plačiai naudotis faktoringo operacijomis užsienio prekyboje. Šiandien faktoringo operacijų apimtis labai išaugo, nes faktoringo bendroves bankai dažniausiai įkuria kaip savo dukterines įmones.
Faktoringo operacija (faktorizavimas) – kreditinio reikalavimo teisės į pirkėjo įsiskolinimą, atsirandančio iš pardavėjo ūkinės-komercinės veiklos, perleidimas faktoriui, faktoringo sutarties numatyta tvarka ir sąlygomis.
Faktorius – faktoringo veikla užsiimanti bendrovė, kuri gali būti finansinė kompanija, komercinis bankas, specializuota faktoringo kompanija, lizingo bendrovė ar kita finansinių išteklių turinti firma.
Faktorius superka firmos debitorinį įsiskolinimą (gautinas iš pirkėjų sumas) dažniausiai už mažesnę negu jų balansinė vertė kainą. Faktoriaus pelną sudaro skirtumas tarp pinigų, gaunamų iš supirktųjų skolų ir tikrosios tų skolų vertės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1120 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1120 ž.)
Darbo duomenys
  • Vertybinių popierių referatas
  • 5 psl., (1120 ž.)
  • Word failas 425 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą