1. Praplėsti savo žinias apie Everestą.
2. Pagilinti žinias geografijos srityje.
3. Patenkinti smalsumą (sudomino legendos ir paslaptingi pasakojimai apie Kalną).
4. Įsigilinti į žmonių, kopusių į Everestą, išgyvenimus.
5. Priartėti prie Everesto (nors vaizduotėje).
Įvadas
„Žiūrėk, tarp snieginių kalnų karūnų, aukštų kalnų, bemaž siekiančių dangų, stovi žmogus. Po jo kojom debesis pridengia visą žemę; ten apačioj vyksta žemiški dalykai, sąmyšis, triukšmas, vapėjimas, bet debesis pridengė viską. Tyla. Aplink baltos nuostabios karūnos. Nuostabiai didžiulės, nuostabiai gražios, iš opalų ir perlų, iš topazo ir malachito, iš krištolo ir deimantų, nuostabiai stebuklingos didžiulės karūnos, o tarp jų stovi žmogus ir žiūri, plačiai atvėręs akis, žiūri ir laukia. Pažadėjo jis, kad auštant, karūnų gaisro akimirką, spalvų chaoso ir spindulių šokio akimirką uždainuos himną saulei. Himną Saulei! Po jo kojom debesis pridengė visą žemę. Tyla. Aplink nuostabiai baltos karūnos…”
Rašė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.
Tyla – turbūt svarbiausias ir esminis kalnų elementas.
Kalnuose visuomet gyvi stebuklai, dvasios… Kalnai saugo amžiną ramybę. Negalima kopti į kalną su savomis problemomis, jas reikia palikti papėdėje. Turi gyventi tuo, kuo gyvena kalnas. Tačiau nusileidus visuomet žinai, kaip turi gyventi toliau.
Būtent todėl ir pasirinkome šį projektinį darbą. Miesto triukšme buvom pasiilgusios tylos ir ramybės. Kalnų dvasios.
Ruošdamos šį projektą skaitėme knygas ne tik apie Everestą, bet ir apie kitus kalnus. Jie juk nėra mažiau didingi, tik žemesni. Jie netilpo į mūsų projektą, tačiau, tikimės, kad kada nors tilps.
Nuostabusis Everestas…
Faktai apie Everestą
Aukštis 8848 metrai.
Vanduo Everesto viršūnėje užverda 71˚C.
Petrografiniu požiūriu Everestas yra metamorfinių kalkakmenių su granito įtarpiais trišonė piramidė. Iš visų pusių apsuptas aukštų (per 8000 m) kalnų, sunkiai prieinamas ir su iš arti nematoma viršūne.
Žygius viršūnei pasiekti pradėjo anglai 1921 metais.
Pirmieji įkopė į Everestą naujazelandietis Edmundas Hilaris ir nepalietis Tensingas Norgėjus 1953 metų gegužės 29 dieną.
Iki 1991 metų 312 asmenų (iš jų 11 moterų) įveikė Everestą 342 kartus, t.y. 12 iš jų buvo Everesto viršūnėje 2 kartus, penki – 3 kartus,...
Šį darbą sudaro 6065 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!