1949 m. gegužės mėnesį Romoje buvo įkurta Europos Taryba - pirmoji Europos politinė organizacija. Ji pradėjo savo darbą ant Antrojo pasaulinio karo griūvėsių ir žiaurumų, praėjus ketveriems metams po Jungtinių Tautų įsteigimo. Europos Tarybos valstybių steigėjų politinė valia siekti savo narių vienybės buvo sukoncentruota į tikslą: ,,kad būtų apsaugoti ir įgyvendinti idealai ir principai - bendras valstybių narių paveldas, skatinantys jų ekonominę ir socialinę pažangą”. Be kita ko, jos tikslas buvo ginti žmogaus teises, skatinti Europos kultūros įvairovę ir kovoti su tokiomis socialinėmis problemomis kaip išankstinis nusistatymas rasės atžvilgiu ir netolerancija.
Praėjus daugiau nei penkiasdešimt metų nuo Europos Tarybos įkūrimo jos misijos svarba nė kiek nesumažėjo. Nuo tada, kai 1989 m. griuvo Berlyno siena, Europos Tarybos narėmis palaipsniui tapo Vidurio ir Rytų Europos šalys, ir tai padėjo joms tapti demokratiškesnėmis. Šiandien Organizacija atstovauja 800 milijonų europiečių. Jos tikslas - sukurti didžiulę, laisvą, taikią, demokratinę erdvę, kur žmonės nepaisant savo skirtingumo suprastų vienas kitą; Europą, kur taika palaikoma tolerancijos dėka. Dabar Europos Tarybai priklauso 46 valstybės narės1, įskaitant 25 ES valstybes, o jos būstinė Palais de l’Europe yra Strasbūre (Prancūzija).
Europos Taryba yra dažnai vadinama Europos ,,demokratijos sąžine”2. Ji apima visas pagrindines visuomenės gyvenimo sritis, išskyrus gynybą. Jos veiklos programoje yra žmogaus teisės, žiniasklaida, teisinis bendradarbiavimas, socialinė sanglauda, ekonomikos klausimai, sveikatos apsauga, švietimas, kultūra, paveldas, sportas, jaunimo problemos, vietų ir regionų demokratija, tarptautinis bendradarbiavimas, aplinkos apsauga ir regionų planavimas. Europos Taryba siekia rasti problemų, su kuriomis susiduria Europos visuomenė (mažumų diskriminavimas, ksenofobija, netolerancija, žmonių klonavimas, AIDS, narkotikai, organizuotas nusikalstamumas, gamtos apsauga ir kt.), sprendimus.
Kiekviena tarptautinė organizacija turi savo institucinę sistemą. Pagal Europos Tarybos statuto 10 straipsnį Europos Tarybos institucijos yra: Ministrų Komitetas ir Konsultacinė Asamblėja3. O šių institucijų darbą užtikrina Europos Tarybos sekretoriatas. Tačiau nuo statuto priėmimo praėjo nemažai laiko, tad institucinė Europos Tarybos sistema išsiplėtė. Be anksčiau minėtų institucijų, taip pat išskirtinas...
Šį darbą sudaro 2716 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!