Šiais laikais vienas iš didžiausių valstybės demokratiškumo įrodymų yra politinių partijų gausa valstybėje, taigi vienas iš esminių demokratinėms valstybėms būdingų bruožų – jose veikiančios politinių partijų sistemos, kuriomis ir įgyvendinama demokratija. Šiame darbe aprašoma Europos valstybių politinių partijų sistemos, pateikiami bendri Europos partinių sistemų bruožai, taip pat apibūdinami bendrieji partijų bruožai, funkcijos, bei trumpai aprašoma partijų atsiradimo istorija, pateikiamos skirtingų autorių nuomonės apie tai, kas jų supratimų yra politinė partija. Taip pat trumpai aptariama poiltinių partijų sistema keletoje konkrečių Europos valstybių.
Šio darbo tikslas yra siekis atskleisti Europos politinių partijų sistemų įvairovę, jų skirtumus ir panašumus skirtingose Europos valstybėse.
1.1 Politinių partijų sąvoka.
Kalbėdami apie politiką nuolat susiduriame su terminu „partija“. Politinė partija (iš lotynų pars – dalis) – tai piliečių grupė, susibūrusi į specifinę organizaciją, kurios pagalba siekia įtakoti ir pati dalyvauti priimant politinius sprendimus, palaikant tam tikrą ideologiją arba susivienijusi tam tikrų specifinių interesų pagrindu, politinių partijų pagrindinė paskirtis yra rinkimų būdu gauti galimybę sudaryti vyriausybę ir įgyvendinti savo politines nuostatas. Galima teigti, kad demokratinėje visuomenėje partijos yra neišvengiama valdymo sistemos dalis, jos sudaro sąlygas piliečiams aktyviai naudotis savo teisėmis. Partijos suteikia galimybę piliečiams rinktis sprendimus, kurie numatyti partijų programose1.
Europos partijų sistema – pati seniausia ir labiausiai išsivysčiusi sistema visame pasaulyje. Konkuruojančios politinės grupės, vadovaujamos konkrečių lyderių, egzistuoja taip seniai, kad siekia antikinės Graikijos laikus. Tačiau moderniosios šių laikų parlamentinės grupės atsirado XIX a. Europoje, konkrečiai tuose liberaliuosiuose Europos režimuose, kuriose buvo galima rasti atstovaujamąsias asamblėjas ar parlamentus. Žinoma ir iki demokratinės santvarkos įsitvirtinimo valstybės valdžios institucijos buvo pakankamai sudėtinga organizacija, kurios vadovaujantį ir vykdomąjį personalą sudarė didelis įvairių oficialių pareigūnų kiekis, tačiau tada pareigas asmenys paveldėdavo, nusipirkdavo ar būdavo tiesiog paskiriami, bet jokiu būdu ne laimėdavo demokratiškuose visuotiniuose rinkimuose.
Pirmiausia demokratiškos politinės grupės egzistavo yik parlamentiniame lygmenyje – tik kiek vėliau pradėjo veikti nacionaliniu lygmeniu. Šitoks liberalios ir demokratiškos formos politinių...
Šį darbą sudaro 5229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!