Europos Sąjunga yra demokratinių Europos valstybių šeima, pasiryžusi taikos ir gerovės labui veikti išvien. Ji nėra kokia nors nauja valstybė, pakeisianti esamas valstybes. ES daug kuo skiriasi ir nuo kitų tarptautinių organizacijų. Iš tikrųjų ji yra unikali organizacija. Jos valstybės narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad tam tikri konkretūs visoms rūpimi klausimai būtų demokratiškai sprendžiami Europos lygmeniu. Šis suvereniteto telkimas dar vadinamas „Europos integracija“.
Europa – tai žemynas, kuriame gyvena daugelis skirtingas tradicijas ir kalbas, bet taip pat ir bendrų vertybių turinčių tautų. ES gina šias vertybes. Ji puoselėja Europos tautų bendradarbiavimą, skatindama vienybę išlaikant įvairovę ir užtikrindama, kad sprendimai būtų priimami kuo labiau priartinant juos prie piliečių.
Europos Parlamentas, renkamas valstybių narių tautų; Europos Sąjungos Taryba, atstovaujanti valstybių narių vyriausybėms; Europos Komisija, varomoji jėga ir vykdomoji institucija; Teisingumo Teismas, užtikrinantis teisės laikymąsi; Audito Rūmai, kontroliuojantys, kad ES biudžetas būtų patikimai ir teisėtai tvarkomas. Galima išskirti tam tikrus bendrijos institucinei struktūrai būdingus bruožus. Būtent, mišrios funkcijos. Bent trys institucijos, tai mūsų nagrinėjama Europos Komisija, Parlamentas ir Taryba, vykdo įvairaus pobūdžio funkcijas, kurios negali būti tradiciškai tiksliai padalytos į įstatymų leidžiamąsias, vykdomąsias, teismines, patariamąsias. Komisija, nors tradiciškai yra laikoma Bendrijos vykdomąja institucija, vykdo visas keturias funkcijas. Kiti būdingi institucijų bruožai tai policentrinė jų struktūra, padalytas pavaldumas (tik Komisija paiso išimtinai ES interesų), galių atskyrimas.
Mūsų nagrinėjama tema – pakeitimai Europos Komisijoje įvykdyti Nicos sutartyje. Nicos sutartis tai pagrindinis teisinis dokumentas, skirtas Europos Sąjungos plėtrai. Didžiausias šios sutarties laimėjimas tai numatyti instituciniai pakeitimai, tame tarpe ir pakeitimai Europos Komisijoje. Svarbiausi iš jų – Komisijos pirmininko galių stiprinimas, Komisijos dydis ateityje, Komisijos narių skyrimo tvarka. Šiame darbe pateiksime bendrą Komisijos charakteristiką, apžvelgsime jos pagrindines funkcijas iki Nicos sutarties ir padarytus pakeitimus joje, taip pat nepaliksime nuošalyje pačios Nicos sutarties, jos priėmimo priežasčių, reikšmės Lietuvai. Taip pat paminėsime svarbiausius pakeitimus kitose ES...
Šį darbą sudaro 6444 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!