Euroobligacijos yra parduodamos kitose šalyse nei šalis, kurios valiuta jos yra išleistos. Euroobligacijos yra skolos instrumentai, kuriuos tarptautinėje rinkoje leidžia korporaciniai ar nepriklausomi vienetai. Tarp jų yra garsiausios įmonės, bei daugybė pagrindinių nacionalinių ir tarptautinių kompanijų iš beveik kiekvienos pasaulio valstybės. Dauguma nacionalinių vyriausybių leidžia euroobligacijas taip pat kaip ir dauguma pasaulinio lygio bankų. Finansinių institucijų euroobligacijos naudojamos jau daugelį metų. Jos vis populiaresnės individualių investuotojų tarpe. Investitoriams, ieškantiems aukštų palūkanų normų su apibrėžiamu saugumo laipsniu, euroobligacijos siūlo plačią investicijų galimybių skalę. Euroobligacijos buvo labai populiarios pastarąjį dešimtmetį kaip ilgalaikių lėšų pritraukimo priemonė.
Euroobligacijas leidžia tarptautiniai investicinių bankų sindikatai, ir jos vienu metu pateikiamos daugelyje šalių, gaunant platų spektrą kapitalo šaltinių. Tarptautinis vadovaujantis sindikatas parduoda šias obligacijas didelei pirkėjų masei. Daugeliu atvejų specialus pardavimas regioniniams pirkėjams paskirstomas prieš obligacijoms pasiekiant pirkėjus. Šis paskirstymo metodas turi vieną problemą - antros ir trečios pakopos pirkėjai ne visuomet vykdo savo pažadus parduoti obligacijas. Vadovaujantis sindikatas tada yra priverstas perpaskirstyti neparduotas obligacijas ar parduoti jas tiesiogiai, kas sukuria “įsisavinimo“ problemas rinkoje ir padidina paskirstymo išlaidas. Vengiant šių problemų, obligacijos dažnai parduodamos didesniais kiekiais tiems pirkėjams, kurie praeityje vykdė savo įsipareigojimus, sąskaita tų pirkėjų, kurie įsipareigojimų nevykdė.
Euroobligacijos turi keletą išskirtinių bruožų. Jos paprastai išleidžiamos įteikėjo forma, o kupono mokėjimai daromi kasmet. Kai kurios euroobligacijos turi konvertavimo į paprastąsias akcijas galimybę. Tarptautinės korporacijos išleisdamos euroobligacijas išvengia aukštų kaštų bei įvairių apribojimų ar suvaržymų. Mokestis, gautas už kuponus, taikomas investitoriams, o tai leidžia sumažinti skolinimosi kaštus.
Euroobligacijos įprastai išleidžiamos įvairiomis valiutomis. Dažniausiai naudojamas JAV doleris, juo išleidžiama 70 – 75 proc. euroobligacijų, o ankstesniais metais ši dalis buvo dar didesnė.
Euroobligacijos turi antrinę rinką. Rinkos vadovai (“market makers“) daugeliu atvejų yra tie patys išleidėjai, parduodantys obligacijas pirminėje rinkoje. Technologinis žingsnis, pavadintas eurokliringu (“Euro-clear“), padeda informuoti visus prekybos dalyvius apie emisijų pasiūlą, taip aktyvinant antrinę rinką. Tarpininkai antrinėje rinkoje yra susitelkę...
Šį darbą sudaro 951 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!