1. PIKTNAUDŽIAVIMO DOMINUOJANČIA PADĖTIMI SAMPRATa
2. „ESMINIŲ IŠTEKLIŲ“ (ANGL. ESSENTIAL FACILITIES) BYLOS
2.2. Istorinė apžvalga
2.3. IMS bylos analizė
Europos Komisijos vykdoma konkurencijos politika daro tiesioginę įtaką Europos Sąjungos piliečių kasdieniniam gyvenimui. Komisijos ir valstybių narių valdymo institucijų bei teismų įgyvendinama konkurencijos politika daro poveikį rinkų struktūrai bei rinkos dalyvių elgesiui ir taip siekia išlaikyti bei plėtoti veiksmingą konkurenciją bendrojoje rinkoje. Ūkio subjektų tarpusavio konkurencija skatina naujoves, mažina gamybos sąnaudas, didina ekonomikos našumą, kartu sudaro sąlygas didesniam Europos ekonomikos konkurencingumui.
Tačiau ne visada ūkio subjektai teisingai išnaudoja konkurencijos teikiamas galimybes, savo dominuojančią padėtį rinkoje. Tokį piktnaudžiavimą draudžia tiek Tarptautiniai dokumentai, tiek ir nacionaliniai įstatymai. Piktnaudžiavimo rinkos jėga kontrolė apima išnaudotojiškas, grobuoniškas kainas, ilgalaikes išimtines sutartis, diskriminaciją, susietus pardavimus, atsisakymus tiekti, taip pat priėjimą prie esminių išteklių1.
Kursiniame darbe aptariama gyvybiškai svarbių išteklių doktrina. Tai - nekaininis piktnaudžiavimas. Labiau atsižvelgiama į istorinį aspektą, analizuojama IMS Health byla, pradėjusi naują etapą Bendrijos teisėje. Terminą “access to essential facilities”, kuris vartojamas Europos Bendrijos (toliau – EB) konkurencijos teisėje, geriausia naudoti kaip “esminių išteklių” sąvoką, kadangi Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, cituodama Europos Teisingumo Teismą, žodžių junginį “essential facilities” išvertė kaip “esminiai ištekliai”2. Šis terminas geriausiai tinka bendriausiems atvejams apibrėžti.
EB konkurencijos teisėje esminiai ištekliai suprantami kaip tam tikras turtas ar paslauga, kurie yra būtini konkurentui tam, kad pastarasis galėtų vykdyti savo veiklą. Čia iškyla esminių išteklių teorijos paradoksas: konkurencijos teisė stengiasi sulaikyti konkurentus nuo bendradarbiavimo vienas su kitu (uždrausdama, su tam tikromis išlygomis, susitarimus tarp konkurentų), tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, esminius išteklius turinčios ar kontroliuojančios įmonės gali būti įpareigotos suteikti savo konkurentams teisę jais naudotis.
Konkurencijos taryba KLASCO5 byloje priėmusi atitinkamą sprendimą, parodė, kad LR konkurencijos teisės praktikoje teisė naudotis esminiais ištekliais jau pripažinta. EB konkurencijos teisės reforma prasidėjo priėmus 2002 m. gruodžio 16 d. Tarybos Reglamentą Nr. 1/2003 dėl EB Sutarties 81 ir 82 straipsniuose įtvirtintų konkurencijos nuostatų įgyvendinimo6, kuris taikomas nuo 2004 m. gegužės 1 d. ir lėmė EB konkurencijos teisės decentralizavimą. Tai reiškia,...
Šį darbą sudaro 6169 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!