Referatai

Erezijos

9.8   (3 atsiliepimai)
Erezijos 1 puslapis
Erezijos 2 puslapis
Erezijos 3 puslapis
Erezijos 4 puslapis
Erezijos 5 puslapis
Erezijos 6 puslapis
Erezijos 7 puslapis
Erezijos 8 puslapis
Erezijos 9 puslapis
Erezijos 10 puslapis
Erezijos 11 puslapis
Erezijos 12 puslapis
Erezijos 13 puslapis
Erezijos 14 puslapis
Erezijos 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

10. Išvados.....................................................................................................12
11. Literatūros sąrašas...................................................................................14
12. Iliustracijos ir žemėlapiai.........................................................................15
ĮŽANGA
Ankstyvųjų erezijų ir jų atmainų yra tikrai nemažai. Istorikas Norman Davies savo knygoje „Europa“ erezijų priskaičiuoja vienuolika: doketizmą, montanizmą, novacijonizmą, apolinarizmą, nestorianizmą, eutichianizmą, arijonizmą, pelagianizmą, donatizmą, monofizitizmą ir monoteletizmą.1 Šis išskyrimas yra pakankamai subjektyvus, nes erezijos yra viena su kita sumišusios ir sunku pasakyti, kur baigiasi viena ir prasideda kita, ir kuri „nusipelno“ atskiro vardo. Dėl laiko stokos ir konkrečių apimties apribojimų neapsiėmiau nagrinėti kiekvienos iš jų istorijos. Pasirinkau seniausias ir mažiausiai ko bendro su krikščionybe turinčias I-II a. erezijas ir tris IV – V a. erezijas. Pastarąsias pasirinkau pagal vieną kriterijų – jos buvo prieštaringai priimtos dėl ginčytinų kristologinės problemos sprendimų (kitos erezijos buvo daugiau politinių nesutarimų, per didelio nuolaidumo judėjiškiems papročiams išdava ar buvo labai panašios į arijonizmą, nestorianizmą ir monofizitizmą). Stengiausi nors kiek atspindėti tą kelią, kuris turėjo būti įveiktas, kad šiandienos katalikai galėtų drąsiai teigti tikį taip, o ne kitaip. Gal tai ir tėra tikėjimo klausimas? Kaip ten bebūtų tai nebuvo palikta vien asmeniniam žmogaus apsisprendimui ir imtasi teisinių priemonių. Todėl nepalikau nuošaly oficialaus tuometinio ir šiandieninio Bažnyčios požiūrio. Pradžioje apie pačią ereziją kaip reiškinį.
KONTEKSTAS
Erezijos neišvengiamai būdingos daugeliui religijų, bet gyvendami krikščioniškoje kultūroje geriausiai išmanome apie pastarąsias. Ypač daug paviršutiniškos ir ne visada teisingos informacijos išgirstama apie viduramžių erezijas. Galbūt dėl įspūdingos tų laikų eretikų ir to meto Bažnyčios kovos. Viduriniaisiais amžiais erezijos kildavo kaip tam tikri socialiniai sąjūdžiai, tuo tarpu ankstyvąsias Krikščionių Bažnyčios erezijas įtakojo ne vien tik tai. Viena svarbiausių prielaidų joms atsirasti buvo nenusistovėjusi ir aiškiai nesuformuluota ortodoksinė dogmatika. Juk Jėzus Kristus nepaliko jokios konkrečios organizacijos, vien tik mįslingus pamokymus savo mokiniams, tarsi įpareigojančius juos tęsti jo pradėtą darbą, kaip: „Jėzus jam atsakė: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visu protu. Tai didžiausias ir pirmas įsakymas. Antrasis – panašus į jį: Mylėk savo artimą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3402 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (3402 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 15 psl., (3402 ž.)
  • Word failas 109 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą