Referatai

Emocijos (2)

10   (1 atsiliepimai)
Emocijos (2) 1 puslapis
Emocijos (2) 2 puslapis
Emocijos (2) 3 puslapis
Emocijos (2) 4 puslapis
Emocijos (2) 5 puslapis
Emocijos (2) 6 puslapis
Emocijos (2) 7 puslapis
Emocijos (2) 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2. Išraiška;
3. Sąmoningas išgyvenimas. (3, 436-437)
EMOCIJŲ FIZIOLOGIJA.
Sužadinimas. Emocinis sužadinimas kartu yra ir fizinis sužadinimas. Kai kuriuos fizinius atsakus labai nesunku pastebėti, nes jie labai akivaizdūs. Įsivaizduokite, jog vėlyvą vakarą jūs einate visiškai tuščia gatve ir jus ima persekioti motociklininkas. Kai girdite kaip ūžia motociklo variklis, jūsų širdis ima dažniau plakti, raumenys įsitempia, ima sukti vidurius, džiūsta burna. (3, 437)
Ne taip pastebimai, bet veiklai pasirengia visas organizmas. Kepenys išskiria daugiau angliavandenių į kraują, ir taip organizmas gauna daugiau energijos. Kad sudegintų juos, reikia daugiau deguonies, todėl padažnėja kvėpavimas. Virškinimas sulėtėja, ir kraujas ir vidaus organų plūsta į raumenis. Akių vyzdžiai išsiplečia ir pro juos patenka daugiau šviesos. Daugiau prakaituojama, kad kūnas, kurio veikla suaktyvėjo, atvėstų. Susižeidus daug greičiau kreša kraujas. Ištikus kritinei situacijai be jokių pastangų mūsų organizmo atsakas į pavojų buvo suderintas ir tikslingas – parengė mus kovoti arba bėgti. Tokias reakcijas aktyvina simpatinė nervų sistema. Jos reguliuojami antinksčiai išskiria hormonus epinefriną (adrenaliną) ir norepinefriną (noradrenaliną). Padaugėjus epinefrino ir norepinefrino, padažnėja pulsas, padidėja kraujospūdis ir angliavandenių kiekis kraujyje. Pavojui praėjus, suaktyvėja parasimpatinės nervų sistemos centrai, ir organizmas nurimsta. Net ir tuomet, kai parasimpatinė nervų sistema slopina hormonų išsiskyrimą, jau į kraujotaką patekusių hormonų dar tam tikrą laiką išlieka, todėl rimstame pamažu. (3, 437)
Melo nustatymas. Jei yra fizinių emocijų rodmenų, tai galbūt mes kaip Pinokis (kai jis meluodavo, jo nosis ištįsdavo) rodome tam tikrus mūsų melą išduodančius ženklus? “Melo detektorių”, arba poligrafą, anksčiau daugiausia naudodavo tardytojai ir nacionalinio saugumo tarnybos. Devintojo dešimtmečio viduryje apie du milijonai amerikiečių kasmet buvo tikrinami melo detektoriumi; taip bendrovės mėgino atsirinkti sąžiningus būsimus darbuotojus arba išaiškinti apsivogisius dirbančiuosius. Kaip veikia poligrafas? Tiesiogine prasme poligrafas melo neišaiškina; jis tik matuoja keletą fiziologinių reakcijų, kurios lydi emocijas, pavyzdžiui, kvėpavimo pokyčius, pulso dažnį, kraujospūdį bei prakaitavimą. Poligrafas labiau tinka kriminaliniams tyrimams. Policija kartais naudoja poligrafą, siekdama paskatinti nusikaltėlį prisipažinti:...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2008 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2008 ž.)
Darbo duomenys
  • Kognityvinės psichologijos referatas
  • 8 psl., (2008 ž.)
  • Word failas 57 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Emocijos ir motyvacija (2)

Emocijos ir motyvacija (2) Kognityvinė psichologija
Peržiūrėti darbą

Emocijos (7)

Emocijos (7) Kognityvinė psichologija
Peržiūrėti darbą

Emocijos ir jausmai (4)

Emocijos ir jausmai (4) Kognityvinė psichologija
Peržiūrėti darbą

Emocijos. Jų reikšmė žmogaus elgesiui (2)

Emocijos. Jų reikšmė žmogaus elgesiui (2) Kognityvinė psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą