2. Išraiška;
3. Sąmoningas išgyvenimas. (3, 436-437)
EMOCIJŲ FIZIOLOGIJA.
Sužadinimas. Emocinis sužadinimas kartu yra ir fizinis sužadinimas. Kai kuriuos fizinius atsakus labai nesunku pastebėti, nes jie labai akivaizdūs. Įsivaizduokite, jog vėlyvą vakarą jūs einate visiškai tuščia gatve ir jus ima persekioti motociklininkas. Kai girdite kaip ūžia motociklo variklis, jūsų širdis ima dažniau plakti, raumenys įsitempia, ima sukti vidurius, džiūsta burna. (3, 437)
Ne taip pastebimai, bet veiklai pasirengia visas organizmas. Kepenys išskiria daugiau angliavandenių į kraują, ir taip organizmas gauna daugiau energijos. Kad sudegintų juos, reikia daugiau deguonies, todėl padažnėja kvėpavimas. Virškinimas sulėtėja, ir kraujas ir vidaus organų plūsta į raumenis. Akių vyzdžiai išsiplečia ir pro juos patenka daugiau šviesos. Daugiau prakaituojama, kad kūnas, kurio veikla suaktyvėjo, atvėstų. Susižeidus daug greičiau kreša kraujas. Ištikus kritinei situacijai be jokių pastangų mūsų organizmo atsakas į pavojų buvo suderintas ir tikslingas – parengė mus kovoti arba bėgti. Tokias reakcijas aktyvina simpatinė nervų sistema. Jos reguliuojami antinksčiai išskiria hormonus epinefriną (adrenaliną) ir norepinefriną (noradrenaliną). Padaugėjus epinefrino ir norepinefrino, padažnėja pulsas, padidėja kraujospūdis ir angliavandenių kiekis kraujyje. Pavojui praėjus, suaktyvėja parasimpatinės nervų sistemos centrai, ir organizmas nurimsta. Net ir tuomet, kai parasimpatinė nervų sistema slopina hormonų išsiskyrimą, jau į kraujotaką patekusių hormonų dar tam tikrą laiką išlieka, todėl rimstame pamažu. (3, 437)
Melo nustatymas. Jei yra fizinių emocijų rodmenų, tai galbūt mes kaip Pinokis (kai jis meluodavo, jo nosis ištįsdavo) rodome tam tikrus mūsų melą išduodančius ženklus? “Melo detektorių”, arba poligrafą, anksčiau daugiausia naudodavo tardytojai ir nacionalinio saugumo tarnybos. Devintojo dešimtmečio viduryje apie du milijonai amerikiečių kasmet buvo tikrinami melo detektoriumi; taip bendrovės mėgino atsirinkti sąžiningus būsimus darbuotojus arba išaiškinti apsivogisius dirbančiuosius. Kaip veikia poligrafas? Tiesiogine prasme poligrafas melo neišaiškina; jis tik matuoja keletą fiziologinių reakcijų, kurios lydi emocijas, pavyzdžiui, kvėpavimo pokyčius, pulso dažnį, kraujospūdį bei prakaitavimą. Poligrafas labiau tinka kriminaliniams tyrimams. Policija kartais naudoja poligrafą, siekdama paskatinti nusikaltėlį prisipažinti:...
Šį darbą sudaro 2008 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!