Referatai

Emigracija referatas

10   (1 atsiliepimai)
Emigracija referatas 1 puslapis
Emigracija referatas 2 puslapis
Emigracija referatas 3 puslapis
Emigracija referatas 4 puslapis
Emigracija referatas 5 puslapis
Emigracija referatas 6 puslapis
Emigracija referatas 7 puslapis
Emigracija referatas 8 puslapis
Emigracija referatas 9 puslapis
Emigracija referatas 10 puslapis
Emigracija referatas 11 puslapis
Emigracija referatas 12 puslapis
Emigracija referatas 13 puslapis
Emigracija referatas 14 puslapis
Emigracija referatas 15 puslapis
Emigracija referatas 16 puslapis
Emigracija referatas 17 puslapis
Emigracija referatas 18 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatą sudaro trys dalys. Pirmojoje apibendrinamos šiuo metu turimos žinios apie Lietuvos gyventojų emigracijos tendencijas: jos mastus ir priežastis, emigrantų charakteristikas. Antrojoje dalyje argumentuojama, kad viena iš svarbiausių emigracijos priežasčių yra naujų aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūlos ir paklausos rinkoje neatitikimas. Trečiojoje dalyje aptariamos spragos, kurias reikėtų užpildyti, siekiant geriau suprasti emigracijos procesą ir jo valdymo politikos ypatybes.

Ištrauka

Pastaruoju metu visuomenėje emigracija dažnai laikoma didžiausia nekarine grėsme Lietuvai - jos demografinei plėtrai, ūkio augimui ir kultūrinio savitumo išsaugojimui. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo nepriklausomybės atkūrimo iš Lietuvos emigravo daugiau kaip 300 tūkst. žmonių. Tai sudaro beveik 10 proc. Lietuvos gyventojų. Didžioji dalis emigravusiųjų yra santykinai jauni darbingo amžiaus gyventojai.
Nepaisant emigracijos problemos aktualumo ir svarbos, šiuo metu žinios apie gyventojų emigracijos iš Lietuvos mastą ir pobūdį (emigrantų charakteristikas, emigracijos priežastis ir t.t.) yra gana ribotos. Tai lemia dvi pagrindinės priežastys.
Pirma, nors tyrimų Lietuvos gyventojų emigracijos tema pastaraisiais metais pamažu daugėja, jie yra gana fragmentiški ir neapima viso kompleksinio emigracijos reiškinio. Daugelyje tyrimų analizuojama tik aukštos kvalifikacijos darbuotojų emigracijos problema arba dėmesys sutelkiamas vos į kelis ekonominės veiklos sektorius. Kiti tyrimai yra orientuoti tik į tam tikrų emigracijos aspektų, pavyzdžiui, ekonominės emigracijos ar santykių su išeivija, analizę. Tiesa, visą platų emigracijos lemiamų problemų ir sudaromų galimybių spektrą bandyta apžvelgti lietuvių emigraciją aptariant specialiai šiai temai skirtuose renginiuose ir juose skaitytų pranešimų pagrindu parengtuose leidiniuose. Tačiau tai daugiausia buvo ankstesnių tyrimų metu surinktų žinių apibendrinimas.
Iš esmės yra sprendžiamos ne tos emigracijos srities problemos. Teigiama, kad išvykimą skatinančių priežasčių grandinė yra gerokai ilgesnė. Pagrindinis pateikiamas argumentas: viena iš esminių emigracijos priežasčių yra naujai parengtų aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūlos ir paklausos neatitikimas. Todėl svarbiausias nepriklausomas kintamasis yra disbalansas darbo rinkoje, o mažas darbo užmokestis yra įsiterpiantis kintamasis.
Referatą sudaro trys dalys. Pirmojoje apibendrinamos šiuo metu turimos žinios apie Lietuvos gyventojų emigracijos tendencijas: jos mastus ir priežastis, emigrantų charakteristikas. Antrojoje dalyje argumentuojama, kad viena iš svarbiausių emigracijos priežasčių yra naujų aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūlos ir paklausos rinkoje neatitikimas. Trečiojoje dalyje aptariamos spragos, kurias reikėtų užpildyti, siekiant geriau suprasti emigracijos procesą ir jo valdymo politikos ypatybes.
Gyventojų emigracija rimta Lietuvos problema ar net grėsme šalies saugumui laikoma pirmiausia dėl išskirtinai didelių jos mastų. Nors tikslios statistikos apie...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3237 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 2
 • Emigracija iš Lietuvos: Emigracijos mąstas 3
 • Emigrantai 4
 • Emigracijos priežastys 6
 • Emigracija iš Lietuvos: ką turėtume žinoti 8
 • Emigracija iš Lietuvos: ko nežinome 13
 • Išvados 16
 • Literatūros sąrašas 17

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
18 psl., (3237 ž.)
Darbo duomenys
 • Migracijų politikos ir etninių santykių referatas
 • 18 psl., (3237 ž.)
 • Word failas 227 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt