Elektroniniai pinigai plačiąja prasme – techniniame įrengime saugoma elektrononių pinigų atsarga, kuri gali būti naudojama atlikti mokėjimus ne išleidėjo įmonėms, nebūtinai įtraukiant į šias transakcijas sąskaitas bankuose, ir taip pat veikiantys kaip išankstinio įmokėjimo instrumentai.
Nuo 1994 metų buvo išvystyta ir įgyvendinta didelė įvairovė daugiatikslių išankstinio apmokėjimo kortelių (angl. multi-purpose prepaid cards) projektų beveik visose Europos Sąjungos šalyse. Taip pat kai kuriose šalyse jau egzistuoja išankstinio apmokėjimo paslaugos Internetu.
Sėkmingų mokėjimo instrumentų įdiegimas paprastai seka S kreivės forma, t.y. po tam tikro eksponentinio augimo pradžioje augimas stabilizuojasi. Tai yra siejama su paprasta tiesa, kad kiekvieno mokėjimo produkto naudingumas priklauso nuo asmenų ir paslaugų tiekėjų, kurie jau naudojasi ar priima šį produktą atlikti mokėjimams, skaičiaus. Vėliau daugelis faktorių, o galų gale laikinas Euro banknotų nebuvimas neabejotinai skatina vis didėjantį elektroninių pinigų išleidimą bei naudojimą. Šie argumentai kelia prielaidą, kad ilgame laikotarpyje elektroninių mokėjimų produktai užims nemažą mažmeninių mokėjimų rinkos dalį šalia tokių mokėjimo instrumentų kaip grynieji pinigai, debetinės ar kreditinės kortelės.
Remiantis einamosiomis strategijomis, yra tikimasi, kad elektroninių pinigų produktai pirmiausia bus naudojami atlikti mažos vertės mokėjimams, tokiu budu žymiai sumažindami monetų bei mažaverčių kupiūrų apyvartą; taip pat nedidele dalimi gali sumažėti mokėjimai debetinėmis kortelėmis. Tuo tarpu mokėjimų kreditinėmis apimtys kisti neturėtų.
Egzistuoja nemažai su elektroninių pinigų plėtimu susijusių tikslų: mokėjimo sistemų efektyvus funkcionavimas, pasitikėjimo mokėjimo instrumentais kėlimas, pirkėjų ir prekybininkų apsauga, finansų rinkų stabilumas, apsauga nuo kriminalinės veiklos ir kt.
1. Protinga priežiūra. Elektrononių pinigų leidėjų veikla turi būti tinkamai prižiūrima ir kontroliuojama.
2. Patikimi ir aiškūs teisiniai dokumentai. Atitinkamų dalyvių (pirkėjai, prekybininkai, išleidėjai, operatoriai) teises ir pareigos turi būti aiškiai nustatytos ir esant būtinybei nesunkiai įgyvendinamos atitinkamose instancijose.
3. Techninis saugumas. Elektronių pinigų...
Šį darbą sudaro 585 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!