Tūkstančius metų žmonės rasdavo skirtingus žinių vieni kitiems perdavimo būdus. Tačiau ne visi jų naudoti metodai buvo tokie greiti ir efektyvūs kaip elektroninis paštas.
Jau nuo seno svarbių žinių persiuntimui žmonės naudojo laužų ir dūmų signalus; perduodavo mažuose laiškeliuose, kurios pririšdavo prie sugrįžti namo apmokytų balandžių kojų. Pirmąjį tūkstantmetį veikė pirmosios pašto tarnybos. Laiškai buvo rašomi ritinėliuose, kuriuos pernešdavo raiteliai ar plukdydavo laivai.
Eiliniai piliečiai šia pašto sistema naudotis negalėjo – ji buvo skirta tik valdžios pareigūnams. Tačiau daugumai žmonių tai ir nebuvo svarbu – vis tiek jie nemokėjo nei skaityti, nei rašyti.
1464 metais Prancūzijos karalius Liudvikas XI įkūrė visiems prieinamą paštą. Paštą nešiojo raiteliai. 18 a. Anglijoje buvo vagiami laiškai taip dažnai, kad žmonės pradėjo pjauti banknotus pusiau ir siųsti atskiruose laiškuose.
19 a. paštas buvo vežamas traukiniais. Pirmojo oro pašto tarnyba ėmė veikti 1918 m. tarp Vašingtono ir Niujorko.
Elektrinis telegrafas buvo išrastas 1837 m. Žinios labai greitai nukeliaudavo milžiniškus atstumus. Telegrafo įrenginiai žodžius perduodavo Morzės abėcėle – raides pervesdami taškų ir brūkšnių rinkiniu. 1866 m. telefono kabelis, nutiestas Atlanto vandenyno dugnu, sujungė Europą ir Ameriką. Per keletą minučių telegrama pasiekdavo kitą žemyną, tuo tarpu laivu vežamas laiškas keliaudavo 11 dienų.
1863 m. italų kunigas laidais persiuntė paveikslą – tai buvo pirmasis faksas. Šis bandymas vyko 120 metų iki pirmojo fakso aparato pasirodymo 1984 m.
Pirmasis elektroninis laiškas buvo persiųstas 1971 m., o 1980 – aisiais pranešimai buvo persiunčiami tarp sujungtų įstaigų ir universitetų kompiuterių. Iki 1990 – ųjų elektroninis paštas apėmė visą pasaulį ir pasiekė dar toliau...
Elektroninis paštas – tai laiškų siuntimas iš kompiuterio į kompiuterį būdas. Tam kompiuteriai turi būti sujungti tarpusavyje tinklu.
Tinklas – tai grupė tarpusavyje sujungtų kompiuterių. Pavyzdžiui, sujungus universiteto kompiuterius, studentai ir mokslininkai gali keistis informacija.
Kai kurių kompanijų, turinčių įstaigas skirtingose šalyse, kompiuteriai jungiasi didžiuliais pasaulinio masto tinklais.
Tinkle kompiuteriai paprastai informacija keičiasi per serveriu vadinamą antrinį kompiuterį, kuris kabeliais...
Šį darbą sudaro 1361 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!