Šperos

Elektromagnetinės indukcijos reiškinys, Lenco taisyklė, Faradėjaus dėsnis

10   (1 atsiliepimai)
Elektromagnetinės indukcijos reiškinys, Lenco taisyklė, Faradėjaus dėsnis 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Paruoštukės

Ištrauka

1820m buvo atrastas srovės kuriamas magneti-nis laukas.Faradėjus manė,kad turi būti atvirk-ščias reiškinys,t.y.magnetinis laukas turėtu kūrti srovę.1831m Faradėjus atrado elektromagneti-nės indukcijos dėsnį.Kai kinta laidų konturą ve-riantis magnetinis srautas,tai jame atsiranda ele-ktrovaros jėga.Srautas turi kisti.Kada jis kinta, tai grandinėje susidaro elektrovaros jėga.Šio reiškinio gavimui visiškai nesvarbu magnetinis srautas.Indukuota elektrovaros jėga tiesiogiai proporcinga srauto kitimo greičiui: i=-d/dt.
T.y.Faradėjaus dėsnio matematinė išraiška.
Indukuotos srovės kryptis nusakoma Lenco tai-syklę.Ritėje susiindukuoja tokios krypties srovė kad jos kuriamas magnetinis laukas priešinasi ją sukūrusios srauto kitimui.Indukuotos srovės kryptį galima rasti sraigto taisyklę.
Ši formulė yra Omo dėsnis uždarai grandinei. Skaitiklyje yra grandinėje veikianti elektrovaros jėga. I=-d/dt – indukcijos elektrovaros jėga.
dB=0Idl x r/4r3.Visas laidas tame taške kuria indukciją B=dB. Pro bet kurį grandinės plotelį dS magn. srautas d=BdS=(0Idl/4r3)dS.
Visam srautui:=d=i(0dl x r/4r3)dS...(2)
Sugretinus (1) ir (2) formules :
L=(0dl x r/4r3)dS. Jei ritės ertmė užpildyta feromagnetiku ar feritu ,tai šių medžiagų  pri-klauso nuo srovės stiprumo ir vijai kintant,kinta induktyvumas.Kaip matome (1) formulėje,jeigu nuosavas magnetinis laukas kinta,tai toje pat grandinėje susiindukuojama EVJ.Tokį reiškinį vadinsime saviindukcijos reiškiniu.
S=-d/dt=-d/dt(Li)=-L(i/t) – i (L/t)….(3).
L=const. ; S=-L(i/t)…(4). Saviindukcijos EVJ kryptis nusakoma Lenco taisykle.Jei pagr. srovė i stiprėja,didėja (i/t)>0,tai S<0.
Jei (i/t)<0, tai S>0.
3. Paviršinis reiškinys
Kintant magnetiniui srautui,EVJ gali būti indu-kuota ir masyviam laidininke.Plokštumoje stat-menoje indukcinėje linija susidaro srovė,kuria vadiname sukūrine srove: i(d/dt)/R. Aukšto dažnio sukūrinės srovės sąlygoje reiškinį,kurį vadiname paviršiniu arba Skyno efektu: i/dt>0.
>0 ; j=0. Jei >0,tai srovės tankis j=0,srovė teka tik laido paviršiumi,t.y.Skyno efektas.
4. Abipusė indukcija
Gan dažnai turime atvejį,kai viena grandine te-ka kintamoji srovė kuria kintantį magnetinį lau-ką ir šis laukas kitoje grandinėje indukuoja
EVJ – tai yra abipusė indukcija. I ; =L21I
L21 – abipusis induktyvumas.Jis priklauso nuo konturų geometrijos,atstumo tarp jų,orentacijos. Jo padidinimui yra naudojamas feromagnetinis bei feridinės šerdys.Nuo jo priklauso grandinių abipusis induktyvinis ryšys.Jei dėl kokių tai priežaščių šis magnetinis srautas kinta,tuomet antroje grandinėje indukuojama EVJ,kuri lygi:
i=d/dt=-d/dt(L21I)=-L21(I/t)-I(L21/t)....(1)
Šitokį reiškinį vadiname abipuse indukcija.Jei-gu kontūrų padėtis nekeičiama ir tarp jų nėra feromagnetiko...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2375 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (2375 ž.)
Darbo duomenys
  • Atomų teorijos špera
  • 1 psl., (2375 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt