Duobagyviai:
Duobagyviai;
Hidros: kūnas, judėjimas, nervų sistema, dilgiosios ląstelės, regeneracija, mityba, dauginimasis.
Kiti duobagyviai:
koralai, medūzos.
Duobagyviai – tai dvisluoksniai daugialąsčiai gyvūnai su vienintele kūno ertme – virškinamąja. Gyvena vandenyje, daugiausia jūrose. Būdingiausias atstovas – hidra. Kiti duobagyviai: aktinijos (polipai), koralai, medūzos. Visi plėšrūnai.
Hidros gyvena ežeruose, upeliuose ar tvenkiniuose, kur švarus skaidrus vanduo. Tai sėslūs arba mažai judrūs duobagyviai.
Kūnas: ritinio formos, spinduliškai simetriškas. Viename gale yra burna, apsupta čiuptuvų, kitas galas ištįses, užsibaigiantis padu, kuriuo hidra prisitvirtina prie įv. daiktų.
Kūnas panašus į maišelį, kurio sienelės sudarytos iš 2 sluoksnių ląstelių: vidinio (entoderma) ir išorinio (ektoderma).
Judėjimas: Ektodermoje daugiausia epitelinių-raumeninių ląstelių. Kai susitraukia visų epitelinių-raumeninių ląstelių skaidulos, hidros kūnas sutrumpėja. Jei jos susitraukia tik vienoje hidros pusėje, ji palinksta į tą pusę. Skaiduloms susitraukinėjant hidra „eina“ čia padu, čia čiuptumais.
Nervų sistema: Išoriniame sluoksnyje yra ir nervinių ląstelių. Jos žvaigždės formos, nes turi ilgas ataugas. Liesdamos viena kitą, gretimų ląstelių ataugos sudaro nervinį raizginį. Dalis ataugų siekia epitelines-raumenines ląsteles.
Hidra gali justi prisilietimą, temperatūros pakitimą, įv. vandenyje ištirpusias medž. ir kt. dirginimus. Palietus hidrą smailia adata, sudirgintos nervinės ląstelės ląstelės perduoda signalą kitoms. Raumeninės skaidulos sutraukia ir hidra virsta kamuoliuku, įvyko refleksas.
Hidros kūnas, ypač čiuptuvai, nusėti dilgiosiomis ląstelėmis. Jose yra citolplazma, branduolys bei dilgioji kapsulė, kurios viduje glūdi spirale susisukęs plonas vamzdelis – dilgusis siūlas. Iš ląstelės kyšo dilgusis plaukelis. Kai koks mažas vandens gyvūnas paliečia jautrųjį plaukelį, dilgusis siūlas išsitiesia, jo galas iššoka laukan ir įsminga į auką. Siūle esančiu kanalėliu į aukos kūnas patenka nuodų. Paprastai hidra iššauna daug dilgiųjų ląstelių, paskui čiuptuvais prisitraukia grobį prie burnos ir praryja.
Dilginimu hidra gali ir gintis.
Hidros gali regeneruotis, t.y. atauginti prarastas...
Šį darbą sudaro 520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!